Zawsze marzyłem o dzieciach, wyobrażając sobie, jak się z nimi bawię i jak kupuję im zabawki. Teraz, kiedy mam już całą trójkę, ciągle cieszę się na myśl o wybieraniu dla nich nowych zabawek – tak, złapałem się na tym, że cieszę się z tego czasem aż za bardzo. Sprawia mi to znakomitą frajdę.

Zabawki dla całej rodziny

podnośnik ślimakowy marki hexbug vexCzasem może to wyglądać tak, że wybieram sam dla siebie, i muszę przyznać, że bywa i tak. Cóż, dzięki temu spędzam z dziećmi mnóstwo czasu, bo tak się dobrze składa, że lubimy te same zabawki. Najczęściej majsterkujemy, przerabiamy różne zestawy i tworzymy nowe. Ostatnio na przykład zakupiłem podnośnik ślimakowy marki hexbug vex. Firma jest bardzo fajna, bo części do wszystkich zestawów z tej serii pasują do siebie, można więc dać się ponieść kreatywności. Mamy już nie tylko podnośnik ślimakowy marki hexbug vex, ale kilka innych kompletów z tej samej serii, dzięki czemu skonstruowaliśmy piękny podnośnik, znacznie większy od oryginału. Dobrym rozwiązaniem jest też kompletowanie klocków lego – wszystkie idealnie pasują do siebie, więc jeśli ma się kilka zestawów, można dowolnie je łączyć, tworząc wielkie zamki, magazyny albo nawet domy strachów – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Takie zabawy mogą łączyć całą rodzinę. Moje córki mają po osiem i dwanaście lat, syn dziesięć, ja trzydzieści siedem i wszyscy razem bawimy się znakomicie. Moja obecność sprawia, że dzieci nie kłócą się o poszczególne części ani o jakieś zadania.

Na początku razem ustalamy, co chcemy budować, potem wyznaczamy cele i zabawa płynie sama. Zabawki takie jak zestawy lego, duplo, drewniane klocki czy całe komplety takie jak podnośnik ślimakowy marki hexbug vex to świetna zabawa dla całej rodziny. Cieszę się za każdym razem, kiedy znajdę nowy, pasujący do poprzednich zestaw.