W dzisiejszych czasach starając się zapewnić oprawę muzyczną na wesele w zasadzie do wyboru mamy dwie opcje – DJ lub tez zespół muzyczny. Dokonanie właściwego wybór jednak nie zawsze okazuje się tu taki łatwe, ponieważ tak naprawdę za jednym i drugim rozwiązaniem przemawiają pewne kwestie. 

Lepsze wesele z DJ-em czy zespołem?

zespół na wesele bydgoszczOmawianie dostępnych opcji zaczniemy od zespołu. Jest to przede wszystkim  dla osób ceniących tradycje, bo nie ma co ukrywać że prawdziwie ślubny charakter weselu nadaje właśnie zespół muzyczne grający biesiadna muzykę czy tez utworu z lat 70-tych. Co więcej jest to także właściwie rozwiązanie dla osób, które na weselu będą gościć tak osoby starsze jak i młodsze. Za tym rozwiązaniem przemawia też fakt, że muzycy zagrają nam wszędzie, co ważne szczególnie dla osób, które planują jakieś atrakcje weselne także poza sama salą. Co jednak ważne choć zespołów jest dużo to wybór może sprawiać problem. Dajmy na to wpisując w przeglądarkę hasło zespół na wesele bydgoszcz otrzymamy pokaźną listę wyników z okolicy, po kontakcie okaże się jednak, że wiele zespół ma po rezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem, lub też że grana przez nich muzyka może nie przypaść nam do gusty. dlatego poszukiwania należy zacząć dość szybko. Nie inaczej jest zresztą w przypadku DJ-a tutaj także może być problem z wynajęciem odpowiedniego. Niemniej za tym rozwiązaniem w dużej mierze przemawia bardziej przystępna cena, gdzie honorarium DJ jest zdecydowanie niższe niż zespołu. W tym wypadku mamy także praktycznie nie ograniczony repertuar, ponieważ Dj może zagrać właściwie każdy utwór. 

W związku z czym wybór pomiędzy DJ a zespołem to tak naprawdę kwestia indywidualna, zależna od tego jakimi środkami dysonujemy, jakie wesel organizujemy, a przede wszystkim od tego jaką muzykę my i nasi goście bardziej lubimy i przy jakiej wszyscy będą się lepiej bawić.