Z wyrobami z poliwęglanu, spotkamy się często w życiu codziennym. Posiadają bardzo szerokie zastosowanie i niską cenę w stosunku do jakości.  Materiał ten, ze względu na swoją lekkość i sztywność, jest szeroko stosowany w wyrobach przemysłowych i codziennego użytku. Dzięki wielu możliwościom obróbki, płyty poliwęglanowe, używane są bardzo często w branży budowlanej.

W jakich miejscach spotkamy płyty z poliwęglanu?

Poliwęglan, jako matepoliwęglan kanalikowyriał wysoce odporny na uderzenia, jest używany jako wykończenie osłon ochronnych w miejscach publicznych lub jako element składowy wiat i przystanków autobusowych. Dzięki bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym, jest stosowany jako wypełnienia okien lub drzwi. Spotkamy się z nim szczególnie często, przy budowie wiat garażowych, werand lub pergoli w ogrodzie i na działce. Stosowanie tego materiału, jest popularne przy produkcji ekranów dźwiękochłonnych np. przy autostradach. Dzięki swojej bardzo dobrej przepuszczalności świetlnej, używa się go do produkcji, wszelakich ekranów, świetlików, przeszkleń lub elementów dachu, mających na celu naświetlenie wnętrza. Poliwęglan kanalikowy, dzięki możliwości wyginania go na zimno, jest stosowany jako element wystroju wnętrz. Płyty poliwęglanowe, sprzedawane są w różnych wymiarach, formatach oraz wielu grubościach. Możemy także wybrać jego barwę, ponieważ jest produkowany w najprzeróżniejszych odcieniach.

Poliwęglan to bardzo powszechny materiał do produkcji niezliczonych materiałów. Płyty z tego surowca ujrzymy, w różnych produktach użytku codziennego, budowlanego, infrastruktury drogowej czy w zaawansowanej produkcji przemysłowej. Posiada wiele zalet, dzięki którym jest trwały, sztywny oraz bardzo łatwy w obróbce i dostosowaniu do konkretnych celów.