Wybór właściwego ogrzewania do swojego domu lub mieszkania to bardzo trudne zadanie, jednak samo podjęcie decyzji o sposobie grzania to nie wszystko. Trzeba jeszcze zdecydować się na odpowiednie kaloryfery oraz systemy, jakie należy do nich dobrać. Warto poświecić temu więcej uwagi, ponieważ nawet pozornie błahe sprawy mogą się okazać bardzo ważne.

Wybór zaworów do grzejników

zintegrowane zawory variotermJak działa kaloryfer, chyba każdy wie – przekręca się pokrętło, otwierając lub zamykając tym samym dopływ wody do grzejnika i tyle… Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, ponieważ dość dużo zależy od tego, jakiej gałki używamy – standardowy zawór niczego nie zmienia, natomiast zintegrowane zawory VarioTerm otwierają przed użytkownikiem mnóstwo możliwości. Stosuje się je zarówno do zwykłych, jak i ozdobnych grzejników, ponieważ prezentują się bardzo atrakcyjnie. Sam zawór jest jednootworowy, co stwarza dodatkową możliwość montażu grzałki elektrycznej – dzięki takiemu rozwiązaniu każdy użytkownik może decydować, z jakiego ogrzewania korzysta. Wystarczy przekręcić jeden zawór, by przełączyć się z ogrzewania centralnego na elektryczne i odwrotnie. Stwarza to możliwość precyzyjnego kontrolowania temperatury w pomieszczeniach, a także tempa, w jakim wnętrze się nagrzewa, ponieważ inaczej jest w przypadku grzania wodą, a inaczej w przypadku grania prądem. To użytkownik decyduje, z jakiego wariantu korzysta i jakie w związku z tym będzie ponosił później koszta.

Jak więc widać, od jednego małego zaworu może zależeć naprawdę wiele, dlatego nie warto kupować sprzętu tego typu „na szybko” – zdecydowanie lepiej jest poczytać trochę na ten temat i porozmawiać później w sklepie bądź przez telefon z pracownikiem obsługi. Krótka rozmowa pomoże w podjęciu właściwej decyzji.