Na co dzień staram się zdrowo odżywiać i kupować tylko ekologiczne produkty bez konserwantów. Również jeśli chodzi o profilaktykę i leczenie, w pierwszej kolejności stawiam na naturalne metody. Moja kilkuletnia córeczka przez ostatni czas miała problem z nawracającymi aftami i pleśniawkami w gardle i na podniebieniu. Stawało się to coraz bardziej uciążliwe.

Zdrowotne właściwości kitu pszczelego

na co kit pszczeliW końcu jednak udało mi się znaleźć dobre i przede wszystkim naturalne rozwiązanie tej sytuacji. Dowiedziałam się bowiem na co kit pszczeli pomaga najbardziej. Okazało się, że jest to bardzo dobre lekarstwo na wszelkie afty, pleśniawki oraz inne owrzodzenia w jamie ustnej. Można go stosować już u kilkuletnich dzieci. Ma on bowiem właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Kit pszczeli bardzo dobrze działa również na wirusa opryszczki pospolitej.  medycynie naturalnej wykorzystywany jest również jako środek wspomagający pracę wątroby oraz odbudowujący zniszczoną florę bakteryjną jelit. Zdecydowałam się go więc wykorzystać przy leczeniu pleśniawek u mojej córeczki. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tam dobrych efektów. Już po kilku dniach stosowania i smarowania kitem pszczelim jej dziąseł, wszelkie ślady aft i pleśniawek ustąpiły, a córka poczuła się o wiele lepiej i odzyskały apetyt. Cieszę się, że udało mi się zapobiec gorszej chorobie za pomocą tej naturalnej metody.

Od tego czasu kit pszczeli na stałe zagościł w mojej domowej apteczce. Przydaje się on bardzo często, a przy tym jest naprawdę niedrogi i łatwo dostępny. Można stosować go także profilaktycznie do ochrony przed infekcjami, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W takiej sytuacji wystarczy tylko łyżeczka tego preparatu dodana do wieczornej herbatki lub szklanki soku.