Magazyny są przestrzenią, w której najczęściej składuje się i przechowuje różnorodne produkty, a następnie ekspediuje w dalszą podróż, np. do sklepów detalicznych lub hurtowni. Oczywiście, wszystkie produkty muszą być odpowiednio uporządkowane, by możliwe było ich szybkie odnalezienie. Konieczne są też rozwiązania, które pozwolą na szybkie przewożenie poszczególnych produktów.

Różne rozmiary gitterboxów

gitterboxDoskonale sprawdzają się z tym zadaniu wózki, które wyposażone są w dodatkowe kosze. W koszach tego typu możliwe jest umieszczenie nawet drobnych produktów, bez obaw o to, że podczas transportu rozsypią się one po magazynie. Jednym z popularnych rozwiązań stosowanych w różnego typu magazynach jest gitterbox. Jest to osiatkowany kosz, który może charakteryzować się dość zróżnicowanymi rozmiarami. Jego rogi wzmocnione są stalowymi profilami, dzięki czemu cała konstrukcja charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Gitterbox skonstruowany jest w taki sposób, by możliwe było wygodne umieszczenie go, np. na wózku widłowym lub innej platformie, która służy w danym magazynie do transportowania rzeczy. Umieszczenie gitterboxa na wózku jest możliwe dzięki wysokim podstawkom, które wbudowane zostały w czterech rogach skrzyni, co powoduje uniesienie jej dna ponad poziom posadzki. Dzięki tym swoistym „nogom” gitterboxy możemy ustawiać jeden na drugim, w zależności od możliwości pomieszczenia, a także posiadanych przez nas wózków.

Gitterboxy umieszczone w magazynach znacząco ułatwiają zorganizowanie przestrzeni w tych miejscach. Najczęściej w magazynach konieczne jest umieszczenie możliwie jak największej ilości towaru, przy zachowaniu jednoczesnego bezpieczeństwa pracowników, a także uporządkowania wszystkich produktów. Gitterboxy są doskonałym rozwiązaniem w tej kwestii.