Przed wyborem paszociągu należy zapoznać się dokładnie z ofertą dostępną na polskim rynku. Jest wiele firm, które zajmują się sprzedażą takich systemów. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wydajność paszociągów. W hodowlach trzody chlewnej bardzo często stosuje się paszociągi spiralne.

Paszociąg z rurami transportowymi wykonanymi z PCV

paszociągi dla trzodySprzedawane są one zazwyczaj w czterech średnicach. Wydajność takich paszociągów jest dość duża i wynosi ona od ok. 7 do nawet 100 kg paszy w ciągu jednej minuty. Paszociągi spiralne nadaje się do transportowania różnego rodzaju paszy. Jeśli chodzi o hodowlę świń, to najczęściej transportowana jest pasza w postaci granulatu, kruszona lub mieszana. Czasami zadawane jest także ziarno albo śrut. Paszociągiem można transportować nawet ziarno o wysokiej wilgotności. Takie paszociągi dla trzody cieszą się obecnie dużą popularnością wśród hodowców. Dzięki paszociągom nie trzeba inwestować w pracowników, którzy będą regularnie zadawać paszę zwierzętom. Aktualnie jest to nieopłacalne. Hodowca, który chce się wyróżnić na tle konkurencji, powinien zdecydować się na zakup paszociągu spiralnego. Spiralny system zadawania paszy składa się z określonych elementów. Wśród nich należy wyróżnić takie jak silnik, spirala oraz rury. Jeśli podzespoły zostaną odpowiednio dobrane, to można liczyć na naprawdę wysoką wydajność paszociągu spiralnego. Rury transportowe w paszociągach spiralnych wykonywane są najczęściej z wysokiej jakości PCV.

PCV jest nie tylko odporne na ścieranie, ale również redukuje hałas w trakcie zadawania paszy zwierzętom. Rury z PCV są odporne na promieniowanie UV, dlatego bez problemu można stosować je także na zewnątrz budynków gospodarskich. Cały system będzie z pewnością długo eksploatowany. Dzięki niemu hodowca będzie osiągał znacznie większe zyski.