Własny sklep nie jest wcale tak przyjemną i fajną sprawą, jak się każdemu wydaje. Być może nie jest to zła praca dla kogoś, kto ma spore zapasy gotówki na czarną godzinę, ale jeśli ktoś utrzymuje się tylko i wyłącznie z prowadzenia sklepu, to może czasem miewać problemy.

Pamiętam jak szukałem nowoczesnych, winylowych tapet ściennych

nowoczesne tapety ścienne winylowe zmywalneW pewnym momencie moje zyski zaczęły mocno spadać. Oczywiście zaraz zacząłem szukać powodów tego rodzaju rezultatów, z czego dowiedziałem się jednej, ważnej rzeczy. Okazało się, że przestałem nadążać za trendami z tej branży. Wszyscy inni od dawna mieli w ofercie nowoczesne tapety ścienne winylowe zmywalne, podczas gdy u mnie można było szukać tego ze świecą. Trzeba było jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy. Od razu zabrałem się do szukania dostawców tego rodzaju towarów. Znalazłem ich całkiem szybko – okazało się, że coraz więcej firm zajmowało się sprowadzaniem tego do kraju z zza granicy. Szybko wprowadziłem to więc do oferty i zacząłem się z tym reklamować. Na efekty nie trzeba było długo czekać – moje zyski nie tylko momentalnie wróciły do dawnego poziomu, ale dodatkowo zyskałem też kolejnych stałych klientów. Jeszcze nigdy wcześniej nie wiodło mi się lepiej, choć przez pewien czas musiałem żyć z zaciśniętym pasem. To jest jedną z największych wad samozatrudnienia – gdy pracujesz u kogoś, zarabiasz zawsze tyle samo pieniędzy. Gdy prowadzisz biznes, często firma w ogóle nie zarabia, a pracownikom i tak trzeba płacić pensje. Oczywiście wszystko to można odbić sobie w późniejszym czasie, ale przez jakiś czas trzeba żyć skromniej.

Na szczęście od momentu tamtego chwilowego kryzysu nie zdarzyło mi się już nic takiego nigdy więcej. Byłem z tego powodu bardzo zadowolony. Odtąd pilnowałem już, by zawsze mieć w ofercie produkty, które dopiero stają się modne.