Sezon grzewczy trwa od października do końca marca i w tym czasie sporo ludzi dogrzewa swoje mieszkania, ponieważ nie są odpowiednio ocieplone, lub mają nieszczelne okna i drzwi. W takiej sytuacji drastycznie wzrastają koszty za ogrzewanie. 

Rodzaje grzejników elektrycznych  

grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiW sklepach są dostępne różne grzejniki, piecyki i urządzenia, które mogą zastąpić centralne ogrzewanie. Najtańsza formą ogrzewania jest gazowe, ale niesie ze sobą ryzyko, gdyż posiadanie w domu, dużej butli z gazem nie jest bezpieczne. Najczęściej korzystamy z urządzeń na prąd, bo są bezpieczne, szybko się nagrzewają, ale też często dużo energii elektrycznej pobierają. W sklepach znajdziemy nowoczesne grzejniki elektryczne z niskim poborem energii. Są one wyposażone w termostat, dzięki któremu same się po pewnym czasie wyłączając, oszczędzając zużycie prądu. Dodatkowo mają wentylator, który szybko rozprowadza ciepło w pomieszczeniu. Istniej kilka rodzajów grzejników zasilanych prądem, jest to grzejnik olejowy, który wolno się nagrzewa, ale też wolno stygnie, grzejnik konwektorowy z wewnętrzna płytą grzewczą, albo grzałka, która dość szybko się nagrzewa, ale też szybko stygnie. Innym rodzajem grzejnika jest termowentylator, popularnie nazywany farelką, która z jednej strony zasysa powietrze, a z drugiej wyrzucane jest ciepłe powietrze. Jego zaletą jest szybkie rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu, dzięki małemu wiatraczkowi. Spotkamy jeszcze grzejniki na podczerwień, które są nazywane halogenowymi.

Najbardziej ekonomicznym grzejnikiem, który zużywa najmniej energii, jest mode halogenowy, gdyż nagrzewa on przedmioty znajdujące się w jego pobliżu, a następnie oddawane jest ciepło przez wypromieniowanie tychże powierzchni. Świetnie się nadają do małych powierzchni.