W dzisiejszych czasach wiele ludzi, którzy prowadzą typowo stojący tryb życia cierpi na wiele dolegliwości stóp oraz nóg. Problemy te dotyczą współcześnie zarówno osoby starsze, jak i młode, których również dotykają różnego rodzaju zwyrodnienia stóp czy płaskostopie. W walce z wyżej przytoczonymi schorzeniami pomoże zarówno odpowiednie, dobrze wyprofilowane obuwie, jak i specjalistyczne, wygodne wkładki, które odpowiednio wyprofilują stopę. 

Jakie wkładki na problemy z koślawością stopy? 

Wkładka na płasko koślawośćNajnowsze badanie udowadniają, że najczęstsze zwyrodnienia dotykają zazwyczaj naszych stóp. Koślawe ustawienie pięty oraz obniżenie łuku poprzecznego i podłużnego przedniej części stopy prowadzi do rozwoju tzw. płasko-koślawości. Zaawansowanie stadium owej choroby może prowadzić nawet do trwałego uszkodzenia nerwów ulokowanych w stopie oraz powstawaniem niekontrolowanych przykurczy stopy, które w najgorszym stadium choroby mogą doprowadzić nawet do trwałego kalectwa uniemożliwiającego poruszanie się. W walce z płasko-koślawością stopy niewątpliwie pomogą systematyczne konsultacje z ortopedą, uczęszczanie na odpowiednio dobraną rehabilitację, ale również pewne działania profilaktyczne. Z całą pewnością na schorzenie pomoże również wkładka na płasko koślawość, którą możemy zakupić w większości aptek oraz praktycznie wszystkich sklepach medycznych. Wkładki te odpowiednio profilują stopę i podpierają ich sklepienie podłużne, a ponadto stymulują również piętę do odpowiedniego wygięcia się. Wkładki te wykonane są najczęściej z wysokiej jakości, delikatnej skóry naturalnej (najczęściej owczej), a w jej przedniej części znajduje się specjalistyczny filtr węglowy dzięki któremu skóra stopy może oddychać. 

Wkładki tego typu nie tylko pozwalają zahamować nam już istniejącą wadę, ale również wykazują silne właściwości lecznicze. Stosowanie ich w połączeniu z odpowiednią rehabilitacją może pozytywnie wpłynąć na ogólną kondycję naszych kończyn dolnych oraz krążenie krwi w całym ciele. Warto przy tym zaznaczyć, że wkładki te można zakupić w bardzo przystępnych, okazyjnych cenach (na popularnych aukcjach internetowych zapłacimy za nie jedynie 10 zł).