Posiadanie dziecka jest wielkim szczęściem dla wielu rodziców, ale też sporym wydatkiem. Jeszcze zanim się pojawi na świecie, trzeba skompletować dla niego wyprawkę i urządzić jego pokój. Przeważnie są to najpotrzebniejsze rzeczy, ale jest ich sporo.

Jakie łóżeczko niemowlęce będzie najlepsze?

białe łóżeczka dla niemowlątRodzice przeważnie przy urządzaniu pokoju dla maluszka, kierują się jego płcią. Dla chłopców dominującym kolorem jest niebieski, natomiast dla dziewczynek różowy. Co jednak z rodzicami, którzy nie znają płci swojego dziecka? W takiej sytuacji nie pozostaje im nic innego, jak wybierać uniwersalne kolory takiej jak biały czy szary, gdyż one będą pasować do obydwu płci. Meble w pokoju dziecięcym przeważnie są jasne, gdyż powinno to być pogodne i radosne pomieszczenie. Białe łóżeczka dla niemowląt są najczęściej wybierane, gdyż jest to uniwersalny kolor. Świetnie będzie pasować w pokoju, gdzie dominuje kolor biały, szary, błękitny czy różowy. Jeżeli natomiast chodzi o sam model łóżeczka, to dostępnych jest ich przynajmniej kilkanaście. Najczęściej są wykonane z drewna, ponieważ to wytrzymały i bezpieczny materiał. Do małych pokojów, w których liczy się każdy centymetr powierzchni, najlepiej wybrać łóżeczka z szufladą na całej długości dna, ponieważ będzie ona stanowić dodatkową przestrzeń do przechowywania zapasowej pościeli, zabawek malucha czy artykułów pielęgnacyjnych. Łóżeczko niemowlęce może także posiadać wyjmowane szczebelki, dzięki czemu będzie służyć znacznie dłużej niż klasyczne modele.

Miejsce, w którym śpi niemowlę, przede wszystkim musi być bezpieczne, bo spędza tam sporo czasu. Dobrze żeby było solidnie wykonane, gdyż z wiekiem dziecko staje się coraz bardziej ruchliwe. Jeżeli chodzi o cenę, to przeważnie kształtuje się ona na poziomie kilkuset złotych.