Zakupy przez Internet różnią się nieco od tych, które robimy w sklepie, twarzą w twarz ze sprzedawcą. W sieci musimy potrafić zachować szczególną ostrożność i kilka razy się zastanowić, zanim wyślemy gdziekolwiek pieniądze przelewem.

Ostatnio szukałem opinii o hurtowniach budowlanych działających w Internecie

internetowa hurtownia budowlanaPoczątkowo nie sądziłem, że będzie to tak łatwe zadanie. Wszedłem w wyszukiwarkę i zacząłem wpisywać interesującą mnie frazę. Okazało się, że na samym terenie mojego miasta funkcjonuje przynajmniej kilka firm, których szukam. Postanowiłem sprawdzić opinie na ich temat – w końcu znacznie łatwiej było coś przywieźć od kogoś działającego kilka ulic dalej, niż w innym mieście. Gdy tylko znalazłem stronę na której umieszczone były komentarze, od razu zabrałem się za czytanie. Z tego co widziałem, to każda internetowa hurtownia budowlana miała swoje mocne strony. Jedna z nich wysyłała towar jeszcze tego samego dnia, co gwarantowało najszybszą możliwą przesyłkę. Druga z kolei miała najniższe ceny w całej okolicy. Jeszcze inna miała dosłownie same pozytywne komentarze, a na rynku działała już od bardzo dawna. Wybór był niezwykle trudny. Stwierdziłem na początku, że materiałów budowlanych nie potrzebuję na jutro, dlatego też mogę skupić się na wyborze pomiędzy firmą renomowaną, oraz tańszą. Postawiłem w tym przypadku na tańszą – nie tylko skusiła mnie cena, ale i profesjonalnie zrobiona storna internetowa. Stwierdziłem, że muszę dać im szansę na wyrobienie sobie renomy. Nie pożałowałem tej decyzji. Hurtownia spisała się na medal, i to znacznie niższym kosztem niż jakakolwiek inna firma.

Do dziś robię zakupy tylko i wyłącznie w tym jednym punkcie. Zdobyli moje zaufanie, a co za tym szło stałem się ich lojalnym klientem. Okazało się, że nie tylko mają niskie ceny, ale i w dodatku udzielają rabatów dla stałych klientów. To była po prostu bajka.