Człowiek od początku swego istnienia robił wszystko, aby jak najdłużej i w jak najlepszej formie utrzymać się przy życiu. Dlatego właśnie zaczęła rozwijać się medycyna, początkowo nieporadne ziołolecznictwo uprawiane przez różnego rodzaju szamanów i znachorki. Z czasem przekształciło się w potężną dziedzinę wiedzy. Współczesna medycyna stoi na bardzo wysokim, ale rozwija się nadal.

Do czego służy kardiomonitor?

KardiomonitorZdrowie i życie ludzkie to największe dobro, jakie posiadamy. Od jego utrzymania zależy poziom i jakość funkcjonowania człowieka. Dlatego kluczowym celem jest odpowiednie zadbanie o nasz organizm i utrzymanie go w dobrej formie jak najdłużej. Pomoże nam w tym zdrowy styl życia oraz odpowiednia profilaktyka zdrowotna. Jeżeli jednak dojdzie do jakiejś poważnej choroby czy niewydolności dobrze jest wiedzieć, iż mamy do dyspozycji coś takiego jak kardiomonitor. Jest to urządzenie pozwalające na ciągle monitorowanie funkcji życiowych pacjenta. Spotkamy je w każdym oddziale szpitalnym, może być stacjonarne lub przenośne. Transportowe wykorzystywane są w ratownictwie medycznym, ale istnieją również modele, które możemy podłączyć w poradni a nawet w domu pacjenta. Dzięki urządzeniu mamy stały obraz funkcji życiowych, czyli pracę serca, częstotliwość oddechów, wysycenie krwi dwutlenkiem węgla, saturację oraz pomiar ciśnienia. Wszystkie te parametry wyświetlają się nam na monitorze i gdy tylko chociaż jeden z nich zaczyna zanikać lub spadać poniżej normy załącza się alarm informujący o tym personel.

Ratowanie ludzkiego zdrowia czy życia to bardzo odpowiedzialna praca, należy wiec posiadać dużą wiedzę i odpowiednie predyspozycje aby ją wykonywać. Obecnie pracownicy służby zdrowia mają wielu sprzymierzeńców w postaci nowoczesnego sprzętu, jednym z nich jest właśnie kardiomonitor.