filmowanie dronem

Drony są obecnie bardzo często wykorzystywane nie tylko przez wojskowych, ale także przez zwykłych ludzi i przeróżne firmy. Popularnością cieszy się oczywiście dron, który służy do zabawy – i nie ma tu różnicy, czy takiej rozrywce oddają się dzieci i młodzież czy dorośli.

Filmowanie dronem przyciąga uwagę

filmowanie dronemSterowanie dronem w powietrzu to niesamowita zabawa, która da każdemu dużo radości i sprawi, że każdy poczuje się niczym pilot samolotu czy helikoptera. Branżą w której drony są bardzo często wykorzystywane to przede wszystkim branża fotograficzna i związana z filmowaniem – Polska przoduje w rankingach pod względem wykorzystywania dronów w tym zakresie. Filmowanie dronem weszło już na stałe w ofertę wielu firm, które służą taką usługę podczas różnych uroczystości (typu wesele, studniówka itd.), a także wykonując indywidualne zlecenia, polegające na uchwyceniu różnego rodzaju imprez, stworzeniu reklam czy filmów promujących. Przykładem jest chociażby film promujący śląsk – jego uroki, krajobrazy i lokalne miasteczka. Głównym momentem w tym filmie promującym region było ukazanie Katowic, które z lotu ptaka wydają się jeszcze bardziej zdumiewające i przyciągające uwagę. Robienie zdjęć oraz filmowanie dronem oferowane przez wiele firm jest świetnym sposobem na przyciągnięcie turystów do regionu czy miasta, a także zwrócenie uwagi na jego urok i ciekawe zabytki czy miejsca. Ujęcia powstałe w ten sposób są świetną alternatywą do używanych do tej pory metod – filmowaniem z wysięgników czy podczas lotu helikopterem bądź też używając innych urządzeń latających, aniżeli dronów.

Drony obecnie pozwalają na uzyskanie naprawdę dobrej jakości oraz formy filmu – operatorzy kamery śledzą lot urządzenia i na swoim panelu doskonale widzą, jak są tworzone ujęcia i jak ewentualnie można skorygować lot, tak aby objąć nieuchwycone do tej pory obiekty czy rejony.