Jeśli chodzi o ubranka do chrztu dla dziewczynek, najpopularniejszymi z nich, bez żadnych wątpliwości są białe sukienki. Ubranka tego typu dostosowane są oczywiście do wzrostu dzieci podawanych do chrztu, ale daleko im do jednorodności, mimo utrzymania w tradycyjnej bieli (w większości przypadków). Sukienki dostępne są w wielu modelach, wykonywanych z różnych materiałów.

Różnorodne sukienki dla dziewczynek podawanych do chrztu

sukienki do chrztuChociaż powszechnie, za pośrednictwem tradycji i kultury, przyjęło się, że ubranko do chrztu z pewnych względów powinno być białe, jak zostało to już zasygnalizowane wcześniej, producenci dostarczają również ubranka w odcieniu beżu, a płeć dziecka podkreślana jest różowymi lub niebieskimi aplikacjami. Jeśli chodzi o sukienki do chrztu, sytuacja wygląda dokładnie tak samo, chociaż oprócz ewentualnych wariantów kolorystycznych (a właściwie odcieni bieli) dochodzą różne kroje i wykonania tego typu ubranka. Sukienki do chrztu najczęściej wykonywane są z wysokiej jakościowo bawełny albo z połyskliwej satyny. Kroje sukienek, wykonywanych z tych materiałów, są różnorodne – od tradycyjnych krojów, aż po te, które związane są bardziej z nowoczesnością. Te pierwsze będą ozdabiane koronkami i falbanami, te drugie zaś zawierać będą w swoim wyglądzie hafty i różnego typu aplikacje. Do sukienki bez większego problemu możemy dobrać pasującą pelerynkę lub sweterek, na wypadek chłodu w świątyni.

Wybierając sukienkę do chrztu, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o komforcie termicznym naszego dziecka, a także jego wygodzie. Powinniśmy więc zadbać o to, by wszelkie elementy dodające wartości estetycznej sukience, nie stanowiły dla naszego dziecka dyskomfortu w przypadku, kiedy sukienka podwinie się podczas trzymania dziecka.