W gorące letnie dni nie ma nic lepszego, aniżeli ochłodzenie się w o wiele chłodniejszej wodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w taki właśnie sposób schładzać się codziennie. Wystarczy jedynie zrobić sobie w ogrodzie czy na posesji basen. Trzeba tylko zdecydować czy inwestujemy w basen na wiele lat czy wybieramy jakieś tymczasowe rozwiązanie.

Baseny ogrodowe stelażowe lub rozporowe

basen do ogroduNa początek można zainwestować w coś tańszego i tymczasowego, żeby po prostu sprawdzić jak często uda nam się z takiego ogrodowego basenu korzystać. O każdy rodzaj basenu trzeba odpowiednio dbać. Często zdarza się tak, że ktoś zamawia sobie piękny i ogromny basen a potem nie ma czasu ani na kąpiele ani na zajmowanie się jego czyszczeniem. Dlatego na sprawdzenie samej koncepcji proponujemy basen do ogrodu w wersji stelażowej albo rozporowej. Taki basen może mieć całkiem spore wymiary, ale nadawać się będzie bardziej do schłodzenia aniżeli do pływania na dłuższych dystansach. Basen rozporowy czy stelażowy możemy umieścić na w miarę równej powierzchni, ale nie trzeba jej jakoś szczególnie przygotowywać. Jeśli kupimy duży basen to wówczas dobrze jest zrobić wylewkę jako podłoże. Jeśli jednak chcemy tylko sprawdzić koncepcję basenu w ogrodzie to można kupić taki basen, do którego nie trzeba będzie poczynać specjalnych przygotować. Potem wystarczy jedynie nalać do niego wody i podłączyć odpowiednie filtry czyszczące.

Na próbę można sobie zafundować niewielkich rozmiarów domowe kąpielisko. Jeśli okaże się, że mamy czas i możliwości na wieczorne kąpiele to wówczas warto pomyśleć o basenie całorocznym – takim wmontowanym w ziemię na stałe. Trzeba tylko pamiętać, że basen wymaga regularnego czyszczenia. Do tego służą odpowiednie filtry i pompy, ale tego wszystkiego można się dowiedzieć przy zakupie.