Prowadzę biuro architektoniczne już od kilkunastu lat. Właściwie od początku działania naszej firmy wykonujemy różnego rodzaju projekty nowych i już istniejących budynków. Zleceń jest tak dużo, że od pewnego czasu nawet zatrudniam pracowników, których zadaniem jest obsługa inwestorów zainteresowanych tylko i wyłącznie wykonaniem inwentaryzacji budowlanej.

Po co wykonujemy inwentaryzacje budowlane?

inwentaryzacje budowlane PruszkówPomimo, że nasza forma znajduje się w Pruszkowie, najczęściej współpracujemy z inwestorami i formami z Warszawy. Wykonaliśmy wiele zleceń i wiem, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, kiedy wykonuje się inwentaryzacje budowlane. Najbardziej powszechnym powodem sporządzenia tego typu projektów jest jej brak. Bardzo wiele budynków wykonanych w dawnym czasie nie posiada dokumentacjo technicznej. Powodów może być wiele – spalenie, zaginięcie, a nawet to, że ona nigdy nie powstała. Nawet jeżeli posiadamy dokumentację budynku bardzo starego (np. zabytkowego), wykonujemy inwentaryzacje budowlane Pruszków. Jest to spowodowane głównie tym, że w ciągu tak wielu lat eksploatacji mogło zostać wprowadzonych wiele zmian, których nie wprowadzano w dokumentacji. Projekty wykonane w czasie takiej kontroli są bardzo przydatne. Jest to pierwszy krok w analizie stanu technicznego budynków oraz w wydzielaniu odrębnych lokali, które docelowo mają posiadać osobną księgę wieczystą.

Gotowa dokumentacja zawiera rzuty wszystkich kondygnacji oraz przekroje danego obiektu. Oprócz tego w jej skład wchodzą podział pomieszczeń, elewacje, układy ścian oraz rzut dachu. Co najważniejsze, jednym z efektów prac jest szczegółowy opis techniczny, w którym można znaleźć wszelkie opisy materiałów zastosowanych do budowy obiektu oraz zastosowane rozwiązania konstrukcyjne.