jeździk

Pierwszy prezent kupuje się dziecku zaraz po jego narodzinach. Potem roczek, dwa latka, trzy latka … i co rok coś. A w międzyczasie Dzień Dziecka, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Zając …

Jeździk to świetna zabawka

jeździkNa okrągło trzeba kupować prezenty, tylko co kupić, żeby te prezenty po chwili zabawy nie wylądowały na półce nieużywane? Dla maluszka można kupić jakąś grzechotkę, pluszową książeczkę z lustereczkiem, czy też inną, oryginalną zabawkę marki Skip Hop. Są to stosunkowo jeszcze niedrogie drobiazgi, a jednocześnie faktycznie przez dziecko poznające świat, z zainteresowaniem używane zabawki. Kolejnym sprawdzonym prezentem, jest jeździk. Maluchy uwielbiają siadać na czymś, co po odepchnięciu porusza się. Jeździk to zabawka, która dziecku dość długo będzie służyć, w zasadzie nawet wtedy, kiedy kolejny trafiony prezent zagości na korytarzu. Mam na myśli oczywiście rowerek. Rowerki dla dzieci to najlepsze prezenty. Nawet jeżeli w momencie obdarowania pociecha nie zapała miłością do jazdy na rowerze, z czasem i tak do niego wróci. Jazda na rowerze jest bowiem umiejętnością, którą posiądzie większość dzieci. Jazda na rowerze to przyjemność, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a jeszcze większa przyjemność, kiedy można ją dzielić z najbliższymi. Wspomniane powyżej przykłady prezentów rozwijają umiejętności dzieci i zapewniają dobrą zabawę. Są to oczywiście tylko podstawowe pomysły na dobry prezent. Sami wymyślicie coś odpowiedniego. Pamiętajcie jednak by dokonywać rozsądnych zakupów. Nie kupujcie dziesiątej lalki, kupcie coś zupełnie innego, rozwijającego inne umiejętności.

Z pewnością wtedy prędzej, czy później prezent będzie wykorzystany i nie trafi do pudła z zapomnianymi, niechcianymi zabawkami. I nie kierujcie się reklamami, niech one będą dla Was podpowiedzią, ale nie drogowskazem.