Nie miałam pojęcia, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być tak skomplikowane. A przynajmniej tak mi się wydawało, gdy próbowałam samodzielnie wypełnić wniosek do sądu upadłościowego. Dosyć szybko się poddałam i zdecydowałam się powierzyć to działanie jakiemuś zaufanemu i taniemu prawnikowi. Najpierw jednak musiałam znaleźć kogoś, kto naprawdę się na tym zna.

Ogłosiłam upadłość konsumencką

wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiejW pierwszej kolejności zadzwoniłam do swojej przyjaciółki. Powiedziałam jej, że potrzebuje kogoś, kto wypełni ze mną wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zapytałam się, czy mogłaby mi kogoś polecić. Dowiedziałam się od niej, że w naszej okolicy znajduje się bardzo dobra kancelaria prawna, w której pracują doświadczeni specjaliści od tego typu wniosku. Z pewnością pomogą mi go szybko i sprawnie uzupełnić, dzięki czemu będę mogła wysłać wniosek do sądu jeszcze tego samego dnia. Zachęcona jej pozytywnymi komentarzami na temat tego miejsca, zdecydowałam się dłużej nie wahać i udałam się tam jeszcze tego samego dnia. Faktycznie na miejscu od razu przyjął mnie bardzo dobry prawnik, z którego pomocą wypełniłam odpowiedni wniosek. Dołączyłam do niego ważne załączniki i teraz nie pozostało mi już nic innego, jak udać się z nim do sądu. Cieszę się, że skorzystałam z pomocy tego prawnika, ponieważ dzięki niemu mój wniosek był wolny od błędów formalnych, które mogłam samodzielnie popełnić.

Okazało się, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie jest wcale takie trudne, jak mi się wydawało. Wniosek jest bardzo prosty, wystarczy sprawdzić na czym polega kilka pojęć i pamiętać o tym, jakie przesłanki należy spełnić, aby móc ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Udało mi się szybko zakończyć tę sprawę z pozytywnym zakończeniem.