porady prawne online

W ofertach wielu kancelarii prawnych dostępne są porady z zakresu prawa administracyjnego. Udzielają ich zarówno radcowie, jak i adwokaci. Jakie jednak konkretnie obszary obejmują tego typu usługi?

Porady prawne online i tradycyjne

porady prawne onlinePrawo administracyjne jest dość szerokim zagadnieniem. Porady prawne z tego zakresu skierowane są zarówno w stronę osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą czy spółek. Ustawa ma na celu uregulowanie stosunków prawnych pomiędzy organami państwowymi, a osobami prywatnymi oraz przedsiębiorstwami. Porady z tego zakresu obejmują wszystkie sprawy, w których udział biorą organy administracji państwowej oraz jednostki samorządowe (samorząd terytorialny). Warto zwrócić uwagę na to, że prawo administracyjne dokładnie reguluje także sposób organizacji i funkcjonowania jednostek państwowych oraz samorządowych. Dlatego porady prawne dla administracji to usługa, z której często korzystają jednostki państwowe, Urzędy Miejskie, Urzędy Wojewódzkie, Starostwa Powiatowe, Urzędy Gminy. Prawo administracyjne obowiązujące w Polsce dokładnie precyzuje czynności wykonywane przez te organa. Większość jednostek posiada swoich własnych prawników specjalizujących się w tej dziedzinie. Ale w przypadku niektórych zadań na zakrojoną skalę także jednostki administracji państwowej czy samorządowej korzystają z pomocy zewnętrznych prawników, zamawiają konsultacje u doświadczonych radców prawnych specjalizujących się w konkretnym zagadnieniu. Radca prawny z Warszawy czy innej miejscowości może pomagać m.in. w dopełnieniu formalności związanych z wnioskowaniem czy rozliczaniem dopłat z funduszy unijnych. Kolejną częścią ofert jest pomoc dla firm, które potrzebują zgody jednostek państwowych na konkretne działania. Wiele przedsiębiorstw korzysta ze stałej obsługi prawnej. Mniejsze firmy mogą jednak nie potrzebować na co dzień prawnika. W przypadku trudności i nieprzewidzianych problemów z zakresu prawa administracyjnego mogą one skorzystać z usług kancelarii świadczącej pojedyncze porady prawne online dla przedsiębiorców w Warszawie.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy stosunek prawny pomiędzy przedsiębiorcą, a organem administracyjnym podlega tej dziedzinie prawa – umowy kupna-sprzedaży objęte są przepisami prawa cywilnego niezależnie od tego, kto jest stroną takiej transakcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://kancelariamj.pl