Najniższe, a zarazem jedne z najstarszych gór w Polsce, Góry Świętokrzyskie, to doskonałe miejsce na spokojny wypoczynek w otoczeniu przyrody i malowniczych zabytków. To nie tylko idealne miejsce na weekend czy szkolną wycieczkę, ale również na narty czy dłuższy urlop. 

Gdzie najlepiej wypocząć w świętokrzyskim?

wypoczynek świętokrzyskieGóry Świętokrzyskie otrzymały swoją nazwę od relikwii Krzyża Świętego, przechowywanej w klasztorze na Łysej Górze. Nie są to góry dla wyczynowców, praktycznie każdy o przeciętnej sprawności fizycznej sobie tam poradzi. Za to mają do zaoferowania ogromne bogactwo przyrodnicze i są niewyczerpanym źródłem dla wielbicieli geologii. Uznawana za jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych Jaskinia Raj, to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Ci, którzy wolą zwiedzanie zabytków od górskich wędrówek koniecznie powinni wybrać się do Kielc, żeby zobaczyć Pałac Biskupi oraz Katedrę. Również zwiedzanie zamku w Chęcinach będzie niezapomnianym przeżyciem. Jeśli podróżujemy z dziećmi, trzeba koniecznie odwiedzić Bałtów – wizyta w parku dinozaurów będzie dla nich niesamowitą atrakcją. W całym województwie świętokrzyskim mamy do wyboru wiele hoteli i pensjonatów, świetnym rozwiązaniem są również gospodarstwa agroturystyczne. Jak znaleźć najlepszy nocleg? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: wypoczynek świętokrzyskie, a wyświetli się nam pełno ofert noclegów, z pośród których każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ceny wielu z nich są naprawdę przystępne, a warunki bardzo dobre. 

Świętokrzyskie ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, które są chętnie wybierane przez turystów. Urlop w tym miejscu jest przede wszystkim wygodny, relaksujący i niedrogi. Niezależnie od tego ile masz lat i jak lubisz spędzać wolny czas, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.