Jakiś czas temu odwiedzając moją koleżankę zauważyłam u niej piękny obraz lecz w nietypowej odsłonie ponieważ był on nadrukowany na szkle. Prezentował się on niezwykle nowocześnie i efekt tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłam sobie sprawić coś podobnego. Nie sądziłam jednak, że taki obraz może pełnić funkcje również praktyczne. 

Nowoczesne obrazy na szkle

obraz na szkleZawsze fascynowało mnie wszystko co posiadało w sobie akcent futurystyczny. Zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i względem aspektów dekoracyjnych. Podobają mi się bardzo nowocześnie urządzone mieszkania ponieważ zawierają w sobie to, co lubię najbardziej czyli szkło oraz minimalizm. Dlatego właśnie kiedy zobaczyłam u mojej koleżanki jej obraz na szkle od razu się w nim zakochałam i po powrocie do domu zaczęłam szukać sklepów w których mogłabym taki obraz sobie zakupić. W jednym ze sklepów online wpadł mi w oko obraz, który był podzielony jakby na trzy części tworzące jedną całość. Oczami wyobraźni już widziałam go zawieszonego nad moją nową kanapą w salonie, ale wtedy zaczęłam też przeglądać resztę asortymentu i spostrzegłam, że takie obrazy mogą również pełnić funkcję praktyczną. Im więcej czytałam na ten temat tym więcej znajdowałam zastosowań dla takich obrazów, a że ja również lubię, kiedy coś jest nie tylko dekoratorskie, ale również przydatne to stwierdziłam, że taki szklany obraz doskonale sprawdzi się w moim domu nie tylko wisząc na ścianie.

Jedną z takich praktycznych funkcji, jaką mogą pełnić szklane obrazy jest chociażby zastąpienie nimi drzwi od szafy wnękowej lub kabiny prysznicowej. Szklane panele mogą również być stosowane w kuchni ponieważ powieszone tuż za kuchenką nie tylko będą ładnie wyglądać, ale również ze względu na materiał z jakiego są wykonane znacznie łatwiej będzie usunąć z nich zabrudzenia po gotowaniu.