Nasza okolica bardzo szybko zaczęła się rozwijać. Nowy inwestor wykupił ponad 100 hektarów ziem pod swoje biura, hale i kompleksy niezbędne do rozwoju firmy. Jest to pierwsza tak duża inwestycja w naszym regionie. Wierzymy, że dzięki mocnej współpracy między miastem a inwestorem stworzy się dużo miejsc pracy.

Największe hale

hale magazynoweNowa inwestycja bardzo szybko zaczęła się realizować. W ciągu zaledwie kilku tygodni powstały pierwsze budynki gospodarcze i garaże dla maszyn. Największe wyzwanie jest jednak, aby hale magazynowe zaczęły powstawać jak najszybciej. Mają to być największe i najnowocześniejsze hale w całej Europie. Mają pełnić wiele funkcji na raz także można w nich będzie przechowywać zarówno żywność jak i ciężki sprzęt drogowy. Będzie to niezmierne ułatwienie dla miejscowej ludności, gdyż w okresie ziomy bardzo ciężko znaleźć jest miejsce do składowania maszyn. Przez co wiele maszyn podczas zimy ulega dużemu zniszczeniu korozji i jego użytkowość mocno spada. Podobnie jest żywnością. Brakuje miejsc do składowania jesiennych plonów jak jabłka czy wiśnie i bardzo sporo zbiorów jest niszczonych przez mróz. Nowoczesne hale maja pomóc rolnikom w przechowywaniu zbiorów w okresie zimowym, a nowoczesny system ociepleń i klimatyzacji sprawi, że plony będą miały idealne warunki do wzrostu i bezpiecznie przeczekają zimę. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w naszej okolicy.

Mamy nadzieję, że hale zdążą powstać jeszcze przed przez żniwami, gdyż wiele osób jest już zainteresowanych wynajmem powierzchni hali. Dodatkowo dla osób które wykupią powierzchnię na minimum rok są przewidziane bardzo atrakcyjne ceny, dlatego rolnicy tak chętnie zainteresowali się tym tematem. Dotychczas wynajęcie hali dla małego gospodarstwa było nie opłacalne ze względu na wysokie ceny.