Zarost na twarzy znacznie różni się od włosów na głowie mężczyzny. Zatem brody nie powinno myć się przy użyciu żelu pod prysznic czy zwykłego szamponu. Należy pamiętać, że to czym myjemy brodę ma bezpośredni wpływ na skórę twarzy. Mocne środki zawarte w szamponach i żelach z pewnością podrażnią delikatną skórę, mogą wywołać reakcję alergicznie lub wysuszyć naskórek.

Szampon do codziennego mycia zarostu 

szampon do brodyDlatego do pielęgnacji zarostu najlepiej sprawdzi się specjalny, delikatny szampon do brody. Najlepsze produkty to te, które w swoim składzie posiadają jedynie naturalne składniki i ekstrakty roślinne. Odpowiednio dobrany szampon dokładnie wyczyści brodę, wygładzi ją i zmiękczy włoski. Podczas tego zabiegu skóra na twarzy nie powinna ucierpieć. Składniki szamponu pomogą nawilżyć nie tylko zarost ale i skórę twarzy. Jeśli po użyciu danego szamponu skóra będzie wyraźnie zaczerwieniona, sucha lub swędząca to znaczy, że dany produkt nie polubił się z naszą cerą i należy go wymienić. Czasami reakcje alergiczną może wywołać jeden składnik całego szamponu. Ważne aby metodą prób i błędów odnaleźć swój idealny produkt, który będzie spełniał wszystkie potrzeby. Warto znaleźć szampon o delikatnym składzie, którego będzie można używać nawet codziennie. Niektóre produkty wyróżniają się mocniejszymi właściwościami i zalecane jest stosowanie ich co kilka dni.

U mężczyzn najlepiej sprawdzają się kosmetyki zawierające w swoim składzie naturalną glicerynę. To ona w głównej mierze wpływa na nawilżenie i gładkość zarostu zaraz po umyciu. Składniki które oczyszczają brodę to zazwyczaj naturalne glinki. To one odpowiadają za to, aby szampon nie tylko pielęgnował skórę twarzy i brodę, ale przede wszystkim dobrze usuwał wszystkie zanieczyszczenia.