obwody drukowane

Mój kolega jest naprawdę świetnym fachowcem. Pracuje jako elektryk ale nie jest to taki zwykły elektryk. On potrafi zrobić niemal wszystko. Po prostu elektronika nie ma dla niego żadnych tajemnic.

Obwody drukowane w laptopie

obwody drukowaneKolega skończył liceum elektroniczne a także studia związane z elektroniką właśnie. Zna się bardzo dobrze na nowych urządzeniach. Pamiętam jak popsuł mi się laptop i myślałam, że będę musiała kupić sobie nowego. Poprosiłam jednak kolegę o to żeby zobaczył czy da się z nim coś jeszcze zrobić. On zna się jednak na naprawie laptopów tak samo jak i innych urządzeń. Powiedział mi, że płytki drukowane są uszkodzone, ale że on bez problemu mi to naprawi. Zamówił też do mojego laptopa nowe najwyższej jakości  obwody drukowane żeby w przyszłości szybko z nimi nie było problemów. Ucieszyło mnie to bardzo bo bałam się, że będę miała teraz spory wydatek z nowym laptopem. Kolega powiedział mi że gdybym zaniosła laptopa do naprawy to zapłaciłabym naprawdę dużo pieniędzy o podobno za takie rzeczy biorą dużo. Dobrze mieć takiego kolegę, który potrafi praktycznie wszystko naprawić. Kolega też robi teraz projektowanie elektroniki do domu znajomych. W ich domu będzie dużo nowoczesnych sprzętów i dlatego też takie projektowanie to nie jest praca dla pierwszego lepszego elektryka. Są tam u nich bardzo nowoczesne i drogie sprzęty, które trzeba także w specjalny sposób zaprogramować żeby poprawnie działały. Ja się na tym oczywiście nie znam. Jednak kolega powiedział, że to nawet dla niego jest wyzwanie i musiał trochę poczytać zanim zaczął robić im tą elektronikę w domu. Wiem, że w domu mają mieć jakieś specjalistyczne sprzęty, które będą służyły do ogrzewania domu.

Są to ekologiczne rozwiązania, które potrzebują naprawdę mało energii do obsługi. Przez to dom ma być naprawdę nowoczesny.