sklep z komiksami

Naprawdę spora część ludzi na świecie coś kolekcjonuje. Jedni zbierają książki i czasopisma, a inny znaczki. Niekiedy możemy spotkać się z nieprzychylną opinią na temat takiego „zbieractwa”, lecz moim zdaniem jest to bardzo fajna pasja.

Sklep z komiksami otwarty dla wszystkich

sklep z komiksamiKolekcjonerzy są różni. Jedni bardzo umiarkowanie do tego podchodzą, a inni codziennie podziwiają swoje kolekcje i kupują nowe okazy. Niektórzy kolekcjonerzy w Polsce mają łatwiej, inni trudniej. Bardzo ciężko jest w tym kraju znaleźć największy sklep z komiksami. Czasem spotykam je na pchlich targach lub aukcjach internetowych. Dużo łatwiej zbiera się kasety magnetofonowe, które praktycznie każdy z nas posiada w swoim domu. Prawdziwą oazą dla kolekcjonerów jest antykwariat. Czasem mylnie kojarzymy go tylko i wyłącznie z książkami, a tymczasem możemy w nim znaleźć dużo więcej. Najczęściej oczywiście znajdują się tam pozycje książkowe, stare ryciny czy pocztówki. Możemy tam jednak również znaleźć oryginalny komiks amerykański czy też starą grę komputerową. Jeśli chodzi o komiks, to ma on bardzo bogatą historię. Moim zdaniem niczym nie różni się od dobrej starej książki. W każdym większym mieście znajdziemy taki antykwariat. Ma je np. Łódź czy też Bydgoszcz. Jeśli nie możemy czegoś ciekawego znaleźć do naszej kolekcji, to na pewno tam obsługa nam pomoże. Czasem warto też poprzeglądać strony internetowe, bo ludzi pozbywają się prawdziwych smaczków.

Na początku swojej kolekcjonerskiej drogi, przede wszystkim należy wybrać przedmiot zainteresowania. Potem już wszystko jest przyjemnością.