Zabawki dla dzieci mogą być ładne i modne a mogą być edukacyjne i sprawiać, że zabawa będzie jednocześnie nauką w poznawaniu kolorów i kształtów. Jest to bardzo ważny aspekt podczas rozwoju maluszków a przecież wiadomo, że nauka przez zabawę sprawdza się najlepiej- maluchy zapamiętują w ten sposób dużo szybciej bo nie mają presji a po prostu spędzają miło czas.

Zabawa klockami piankowymi

klocki piankowe małeJeśli chcemy wybrać idealną zabawkę dla malucha nie kierujmy się tym, co jest aktualnie modne czy tym co widzimy w telewizyjnych reklamach. Im prostsza zabawka, tym lepiej. Tak więc klocki piankowe małe będą idealną zabawką dla pociechy. Klocki są doskonałe do nauki kształtów- nie muszą być kwadratowe ale mogą być w różnych kształtach, nawet przypominać wyglądem rzeczy czy zwierzątka. Kolejnym aspektem jest nauka kolorów- jest to świetny sposób do ich szybkiego zapamiętywania. Klocki piankowe są bezpieczne dla maluchów, ponieważ są z bezpiecznego materiału, nie mają ostrych brzegów ani nie są twarde. Odpowiednie są więc w każdym wieku a wiadomo, klocki są bardzo dobrą zabawką dla dzieci. Ponadto, świetnie sprawdzą się na prezent ponieważ klocków nigdy za wiele a takie w różnych kolorach i kształtach na pewno spodobają się dziecku. Można je układać, rzucać, nic się z nimi nie dzieje. Są miękkie i działają swoją strukturą również na aspekt sensoryczny- mogą mieć różnego typu wypustki czy zróżnicowaną w dotyku strukturę.

Musimy pamiętać, że najważniejszym aspektem podczas zakupu zabawek jest zwracanie uwagi na ich bezpieczeństwo dla naszych pociech. Zapomnijmy więc o wszelkich małych elementach czy ostrych krawędziach. Bezpieczna zabawka jest to korzyść zarówno dla dziecka jak i dla rodziców- mogą pozwolić dziecku na zabawę ze spokojną głową.