Często w ogłoszeniach developerów znajdują się informacje, ze mieszkanie jest oferowane bez montażu białego. Co oznacza to określenie? Biały montaż to taki, który zawiera urządzenia sanitarne, jak prysznic, wanna, umywalka. 

Czy kupić mieszkanie bez montażu białego?

montaż biały WarszawaNajczęściej mieszkania w stanie deweloperskim są oferowane własnie bez montażu białego oraz w stanie surowym, Oznacza to, że w kuchni oraz łazience zamontowane są potrzebne rury, ale nic po za tym. Mieszkanie nie posiada także płytek, podłóg czy glazur. Czy warto kupić takie mieszkanie? zdecydowanie ma to swoje zalety. Przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym często otrzymujemy już urządzoną przez kogoś łazienką, z pełną armaturą. Jednak równie często to wyposażenie jest albo niezgodne z naszym gustem albo bardzo stare. Wtedy wszystko wymaga demontażu i skuwania, co generuje dodatkowe koszty materiałów i robocizny.  W mieszkaniu, które nie ma montażu białego, łazienkę możemy urządzić według własnego gustu i nie musimy nic skuwać ani demontować. Minusem jest zaś, to, ze musimy wynająć ekipę remontową i zakupić wszystkie niezbędne sprzęty. Ekipę powinniśmy znaleźć bez problemów – wystarczy popytać znajomych lub w wyszukiwarce wpisać np. montaż biały Warszawa. Warto poszukać kilku firm i wysłać do nich zapytania o montaż – jednak pamiętajmy, aby podać dokładne wymiar łazienki i parametry montowanych sanitariatów. Dzięki temu unikniemy nieporozumień. Ważne jest także, aby posiadać dokładny projekt łazienki – wiedzieć do gdzie i na jakiej wysokości ma być zamontowane. 

Montaż urządzeń łazienkowych to ważny etap w urządzaniu domu. Od niego zależy czy nasza łazienka będzie tą wymarzoną i czy będzie funkcjonowała poprawnie. Warto więc poświecić czas na wybór odpowiedniej armatury i sprawdzonej firmy. Dzięki tamu unikniemy stresów i niepotrzebnych kosztów.