W okresie jesienno-zimowym gryzonie uciekają przed zimnem i szukają miejsca, w których mogłyby się schronić. Szczególnie atrakcyjne są dla nich piwnice domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych, kamienic. Problem polega jednak na tym, że gryzonie bardzo szybko się rozmnażają.

Skuteczne klatki deratyzacyjne na gryzonie

deratyzacja w WarszawiePrzykładowo szczur co kilka tygodni może wydawać na świat nowe potomstwo. Gryzonie poszukują pożywienia, więc bardzo szybko zaczynają pojawiać się też w innych częściach budynku – również w pomieszczeniach mieszkalnych. Kuchnia jest dla nich wyjątkowo atrakcyjnym miejscem. Oczywiście można próbować sobie radzić z gryzoniami standardowymi metodami. W sklepach dostępne są trutki w postaci karmy. Problem polega jednak na tym, że takie trutki nie są w 100% skuteczne, a oprócz tego stanowią zagrożenie dla dzieci i zwierząt domowych. Bezpieczniejsza deratyzacja w Warszawie polega na stosowaniu specjalnych karmników deratyzacyjnych, które nazywane są również klatkami. W klatce znajduje się trutka z dużą zawartością atraktantów (substancji przywabiających) i oczywiście z trucizną. Ta metoda jest w stanie zwalczyć wszystkie gryzonie, ale na efekty trzeba poczekać około tygodnia. Trutka działa powoli, nie od razu zabija mysz lub szczura. Chodzi o to, by gryzoń nie nauczył się, że nie można zjadać trutki, bo to powoduje śmierć. Właśnie dlatego trucizna działa powoli, powodując wykrwawianie wewnętrzne.

Klatki deratyzacyjne skonstruowane są w taki sposób, że zwierzęta domowe czy dzieci nie mają do nich dostępu. Klatki działają przez cały rok, więc pełnią też funkcję profilaktyczną. Coraz rzadziej korzysta się z pułapek mechanicznych – gryzonie łatwo domyślają się, że należy je omijać. Karmniki deratyzacyjne to obecnie zdecydowanie najlepsza metoda na pozbycie się myszy i szczurów.