Zastosowanie metali w lecznictwie nie jest dziś niczym nowym. Szczególnie w preparatach kosmetycznych korzysta się z unikalnych wartości różnych metali. Do takich należy z pewnością srebro. Srebro używane jest w kosmetykach w postaci nanosrebra.

Jak działa nanosrebro wykorzystywane w leczeniu problemów skórnych?

lecznicze nanosrebroZnane jest np. stosowanie mydła ze sreberkiem. Takie mydło stosuje się głównie wtedy, kiedy pojawiają się problemy z cerą – najczęściej jest to cera trądzikowa. Na czym polega działanie nanosrebra? Otóż działa ono jak naturalny antybiotyk. Nanosrebro upośledza układ enzymatyczny. Układ ten posiadają organizmy jednokomórkowe – zwłaszcza patogenne. Jest on wykorzystywany do metabolizmu tlenowego tych patogenów, przez co mogą żyć i namnażać się. Po uszkodzeniu układu enzymatycznego, jednokomórkowce giną, a co za tym idzie – człowiek pozbywa się problemu. Oczywiście problemy ze skórą mogą wynikać nie tylko z namnożenia różnych patogenów, ale tak czy inaczej często chodzi do nadkażenia mikroorganizmami. W takiej sytuacji nanosrebro przydaje się doskonale. Takie lecznicze nanosrebro zabija patogeny w ciągu 6 minut. Musi jednak dojść do kontaktu patogenu ze srebrem. Właśnie dlatego nanosrebro wykorzystywane jest głównie w mydłach. Mycie twarzy mydłem powoduje, że nanosrebro dostaje się w najgłębsze warstwy naskórka. To doprowadza do głębokiego oczyszczenia skóry. Cena takiego mydełka to kilkanaście złotych. Warto jednak wypróbować ten sposób i raz na zawsze pozbyć się problemów z cerą. Nie istnieją żadne szczepy bakterii, które byłyby odporne na działanie nanosrebra.

Ponadto srebro ma też właściwości utleniające, przez co znacznie szybciej pozbywa się wszelkich mikroorganizmów. Nie jest to duży wydatek, a naprawdę może pomóc. Mydło z nanosrebrem można kupić w praktycznie wszystkich aptekach.