kolce na gołębie

Gołębie uważane są za jedną z plag współczesnych miast. Dla wielu osób, które nie muszą walczyć z nimi i ptasimi odchodami na co dzień mogą wydawać się urocze, jednak pozory mylą. Gołębie to złe, podstępne dranie i często jedyną karmą, jaką należy im zafundować, powinien być śrut ze śrutówki.

Kolce na gołębie są skuteczne

kolce na gołębieNiestety przepisy dość niechętnie odnoszą się do osób, które problemy rozwiązują w sposób ostateczny. Dlatego zamiast różnorodnych rodzajów amunicji, czołgu i innych przyjemności legalnie można zastosować jedynie różne metody (takie jak kolce na ptaki) sprawienia, że gołąb zamiast na naszym parapercie usiądzie na cudzym. Dobre i to. Kolce na gołębie są najpopularniejszym sposobem radzenia sobie z pierzastą plagą. Tworzą barierkę, która nie pozwala ptakom znaleźć miejsca do siedzenia. Jeśli jest ich w okolicy dużo, gołębie zmieniają budynek albo dzielnicę, co sprawia, że męczą się z nimi inni ludzie, ale już nie my. Wyrazy współczucia. Kolce przeciw ptakom mogą jedynie je odstraszać, ale nie robią im żadnej krzywdy, ponieważ nie są zaostrzone. To wyjątkowo humanitarna lekka artyleria. Aby kolce przeciw gołębiom na pewno były dla nich bezpieczne, powinny posiadać atest Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, pozytywną opinię Departamentu Ochrony Przyrody oraz Państwowej Rady Ochrony Przyrody.

Dzięki zastosowaniu kolców na ptaki można skutecznie odstraszyć gołębie rezydujące w najbliższej okolicy. Dzięki temu skończy się uciążliwe, powodujące nerwicę gruchanie za oknem, a samochody staną się znacznie czystsze, gdy gołębie nie będą ich przyozdabiać wątpliwej urody efektem swojej przemiany materii.