Jak bardzo się zmieniają czasy widać po młodych ludziach. Każdy dorosły człowiek, wie jak wyglądało jego dzieciństwo, a jak wyglądało dzieciństwo dzieci obecnie. Widzimy na każdym kroku inne zwyczaje, inne sposoby ubierania się czy mówienia. Mówimy i bawimy się inaczej, i inaczej wyglądają wesela.

Wesele: czy Dj może być też wodzirejem?

 DJ na weseleKiedyś podstawą była remiza strażacka i kapela. Dziś orkiestra zamawiana się już coraz rzadziej, a na weselach gości zabawia DJ. Jakiś czas temu dj’e kojarzyli się głównie z imprezami dla młodych: studniówkami i dyskotekami. Dziś ich działalność rozszerzyła się i to właśnie głównie na uroczystości ślubne. Dziś dj i wodzirej na weselu to podstawa. Czasem to jedna osoba pełniąca dwie funkcje, a czasem nie potrzebujemy nawet konferansjera, bo wystarczy nam tylko ktoś, kto puści dobrą muzykę do tańczenia. Trzeba pamiętać, że wesele ma przede wszystkim zadowolić Młodych, a nie gości – choć oczywiście, nie może zabraknąć podstaw. Jednak jeśli Państwo Młodzi chcą, by na ich weselu grał DJ, nikt nie powinien narzucać im innego zdania. Ile kosztuje DJ na wesele ? Ceny są bardzo indywidualne. Wszystko zależy od tego, gdzie i kiedy ma się odbyć uroczystość. Ważne jest to, czy interesują nas dodatkowe usługi, na przykład oświetleniowe. Czy chcemy, by nasz dj był też wodzirejem, czy mamy kogoś dodatkowo na to miejsce? Dopiero znając te czynniki dostajemy wstępną wycenę i akceptujmy warunki lub nie.

Niekiedy narzeczonym tak bardzo zależy na konkretnym dj’u, że są w stanie dużo wcześniej zarezerwować termin przyjęcia. Muzyka stanowi przecież całe tło do zabawy. Każdy gość weselny ją słyszy. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zgrać się z gośćmi weselnymi. Od tego są właśnie wodzireje, konferansjerzy i muzycy weselni.