W życiu coraz częściej stawiamy na ekologię i jak najbardziej oszczędne zużycie wody. Właśnie dlatego w publicznych męskich toaletach coraz częściej instalowane są pisuary bezwodne, które nie wymagają montowania instalacji wodnych w ścianach oraz doprowadzenia do instalacji wodociągowej dzięki czemu niwelowane są przykre zapachy. 

Innowacyjne pisuary bezwodne

pisuar bezwodnyTego typu pisuary są bardzo często wykorzystywane: na stadionach lub wielkich galeriach handlowych. Taki pisuar aby działać prawidłowo nie potrzebuje mililitra wody. Dzięki czemu jest bardzo ekonomiczny i pozwala na generowanie oszczędności, które powstają w wyniku braku zużycia wody. Jest to rozwiązanie dostępne na rynku od bardzo dawna. Pierwsze bezwodne pisuary zastosowane zostały w Wiedniu w dziewiętnastym wieku. Francuski cesarz zauważył, że ludziom bardzo doskwiera brak toalet publicznych. Miasto nie mogło sobie  pozwolić na budowę nowych, ponieważ woda była wtedy bardzo cennym towarem, co było przyczyną niespłukiwania wody w istniejących już toaletach publicznych, a to niosło za sobą ogromny brak higieny i rozmnażanie się zarazków. Wtedy Wilhem Beetz wpadł na pomysł specjalnej mieszanki kilku olejów, której zadaniem było zatrzymywanie nieprzyjemnych zapachów. Pisuar bezwodny segreguje ścieki tzn mocz nie zostaje zmieszany z innymi ściekami i nie jest rozcieńczany przez inny płyny dzięki czemu można do z powodzeniem wykorzystać przy produkcji nawozów. Jedyne co trzeba robić przy takich pisuarach to regularnie wymieniać specjalne wkłady, które nasączone są wyżej opisanymi olejami. Koszty takich filtrów są dużo niższe niż rachunki za wodę. 

Coraz więcej administratorów budynków użyteczności publicznej decyduje się na instalację tego typu urządzenia. Przyczyną tak dużego zainteresowania są: oszczędności, ekologiczność i bardzo duży poziom higieny. Są też dużo bardziej mnie awaryjne i będą działały nawet w przypadku awarii instalacji wodnej.