Prowadząc gospodarstwo rolne niezależnie od tego czy jest ono małe czy duże nieuniknione jest zainwestowanie w maszyny rolnicze nowe bądź używane. Obecnie istnieje wiele sposobów nabycia takich urządzeń. Zaczynając od komisów z używanym sprzętem a kończąc na kupnie sprzętu bezpośrednio od producenta. 

Kupno rozrzutnika do obornika w dobrej cenie

francuski rozrzutnik do obornika jednoosiowyNie każdy jest rolnikiem prowadzącym duże wielohektarowe gospodarstwo i w takim przypadku kupowanie nowych sprzętów będzie dla niego dużą inwestycją, jednak według mojej opinii opłacalną ponieważ nowy sprzęt objęty jest długą gwarancją producenta, dzięki której nie musimy przejmować się kosztami napraw. Jeśli natomiast prowadzimy duże rozwijające się gospodarstwo kupno nowych maszyn jest rzeczą obowiązkową. W takim przypadku nie możemy sobie pozwolić na żaden postój spowodowany awariami a takie ryzyko jest w przypadku sprzętów nabytych na rynku wtórym. Ja w celu kupienia nowego rozrzutnika do obornika udałem się na jedną z aukcji, które są organizowane na targach rolniczych, które są wyprawiane na terenie całego kraju. W takich miejscach producenci wystawiają swoje produktu. Udało mi się wygrać jedną z takich aukcji i francuski rozrzutnik do obornika jednoosiowy należał do mnie. Po zapłaceniu na miejscu wylicytowanej kwoty wystarczyło tylko ustalić na jaki adres ma zostać dostarczony kupiony sprzęt. Maszyna została przez producenta zakonserwowana oraz przygotowana do pracy i dostarczona do mojego gospodarstwa w ciągu 48 godzin. Rozrzutnik udało mi się kupić kilkanaście procent taniej niż normalna cena katalogowa. 

Reasumujące jeśli chcemy dokonać zakupu nowego sprzętu rolniczego warto udać się właśnie takie targi rolnicze, jeśli nie uda nam się wygrać żadnej aukcji nic straconego. Sprzęt możemy nabyć również bezpośrednio u producentów wystawiających praz prezentujących swoje towary. Często bywa tak, że na czas targów ceny są obniżane.