Jakość snu wpływa na nasze samopoczucie i procesy zachodzące w naszym organizmie. Lekarze zalecają aby spać od sześciu do ośmiu godzin na dobę, przy czym musi to być sen nieprzerwany. Wiele osób nie ma szans na taki komfort, bo albo śpią na niewygodnym materacu, albo hałas nie pozwala im odpocząć w nocy.

Czy materac sprężynowy jest wygodny?

materace sprężynowe cenyKażdy z nas ma swoją ulubioną pozycję do spania. Jedni lubią spać na plecach, czy brzuchu, a inni na boku. Jeżeli cierpimy na jakąś wadę kręgosłupa, to także wybór materaca jest kluczowy w kwestii niwelowania bólu i zapewnieniu odpowiedniego podparcia w trakcie snu. Materace sprężynowe ceny mają dość zróżnicowane i zajdziemy w sklepach modele, za które zapłacimy trzysta złotych, ale także tysiąc pięćset złotych. Z tego względu są one najczęściej wybierane przez konsumentów, ponieważ każdy znajdzie idealny model dla siebie. Sprężyny w materacu posiadają specjalnie wyprofilowane końcówki, które dodatkowo delikatnie masują nasze plecy podczas snu. Przestrzeń między sprężynami jest wypełniona unikalną gąbką, która amortyzuje każdy ruch i tłumi ewentualny dźwięk jaki mogą wydawać z siebie sprężyny po wielu latach użytkowania. Sprężynowy materac zapewnia odpowiednie podparcie dla pleców, oraz dostępny jest w trzech modelach. Jego sprężyny mogą wynosić dziesięć, dwadzieścia jeden i trzydzieści pięć centymetrów wysokości. Jeżeli lubimy spać na bardzo miękkim materacu, to można dokupić specjalną matę, którą się nakłada na materac i zapewnia ona jeszcze lepszą amortyzację.

Materac sprężynowy jest pokryty specjalną osłoną uszytą z miękkiej bawełny, którą można prać. Sam materac można jedynie przecierać wilgotną szmatką w celu powierzchniowego oczyszczenia. W cenie materaca dostajemy także dwuletnią gwarancję producenta i i hipoalergiczne prześcieradło.