Drewno jest jednym z najstarszych surowców wykorzystywanych w budownictwie. Na dzień dzisiejszych jest jeszcze wielu jego zwolenników. W ostatnich latach jednak pojawił się na rynku poważny konkurent dla tego materiału, a mianowicie deski kompozytowe. Czy jest to produkt godny uwagi?

Dlaczego deski kompozytowe?

deski kompozytowe warszawaDeski kompozytowe wykonuje się z tworzyw polimerowych z dodatkiem drewna, dzięki czemu swoim wyglądem przypominają one naturalny surowiec. Kompozyt jest materiałem bardzo wytrzymałym, w szczególności na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ulega porysowaniu i uszkodzeniom struktury przy większej sile nacisku tak jak to często bywa w przypadku drewna. Ponadto deski z kompozytu łatwiej utrzymać w czystości, np. zmycie tłustej plamy z drewna jest praktycznie niemożliwe, zaś z kompozytowej deski nie jest to problematyczne. Dodatkowo dzięki właściwością kompozyty, materiał nie odbarwia się i nie zmienia swojego koloru na skutek działania promieni słonecznych czy intensywnych opadów tak jak ma to w tendencji drewno. Warto również nadmienić iż deski wykonane z kompozytu nie wymagają regularnej konserwacji, co sprawia, że są one wygodne w użytkowaniu. Przy takiej ilości zalet nic dziwnego, że taką sławę zdobyły deski kompozytowe warszawa jak i inne miasta polski bardzo cenią sobie tego typu produkt, co można stwierdzić na podstawie wciąż powstających nowych punktów sprzedaży tego materiału. 

Silne atuty desek kompozytowych przemawiające za ich zakupem z pewnością czyni je godnym zainteresowania zamiennikiem dla drewna. W grę wchodzi nie tylko ich większa wytrzymałość, odporność, prostota użytkowania, ale także niższa cena produktu, która z pewnością decyduje o tym, że jest on coraz częściej wybierany przez konsumentów.