czyszczenie dywanów

Pranie dywanów to coś, co powinniśmy robić regularnie. Jednak jak się do tego zabrać? Przecież nikt z nas nie chce zniszczyć swoich dywanów, wykładzin i chodników, więc musimy się do tego odpowiednio przygotować, żeby uniknąć wpadki i rozczarowania.

Czyszczenie dywanów w Warszawie – informacje

czyszczenie dywanówZacznijmy od wyboru metody. Czy będziemy prać na sucho czy na mokro? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, więc warto się z nimi zapoznać, zanim zabierzemy się za czyszczenie dywanów-Warszawa. Najpierw czyszczenie na sucho. Przede wszystkim odbywa się ono przy pomocy sypkich proszków, które są rozsypywane na całą powierzchnię dywanów, jak najbardziej równomiernie. Po jakimś czasie proszek ma zostać odkurzony zwykłym odkurzaczem. Przez takie czyszczenie dywanów na pewno będzie on o wiele ładniej pachniał, jednak ten sam efekt moglibyśmy uzyskać poprzez wietrzenie i wytrzepanie naszego dywanu. A efekt czystości jest również związany z odkurzaniem. Nie usuniemy w ten sposób trudnych plam, a raczej jest to sposób na odświeżenie dywany, szczególnie dla osób nie przepadających za sprzątaniem. Również czyszczenie tapicerki meblowej może się odbywać przy pomocy proszku i odkurzacza. Mamy jednak jeszcze czyszczenie na mokro, czyli popularne pranie dywanów. Mieszamy wtedy środek czyszczący z wodą, tworzymy pianę, i taką gąbka nasączoną w miksturze czyścimy nasz dywan.

Jest to czyszczenie dokładne, jednak ma też swoje wady, takie same jaki w przypadku kiedy robimy pranie tapicerki. Jest ono pracochłonne, czasochłonne i męczące, bo siedzimy na kolanach i szorujemy dywan. Łatwo też go przemoczyć, przez co można go zniszczyć. Z wodą należy się obchodzić ostrożnie.