Szkoła tenisa

Ostatnimi czasy, w szkołach panuje problem otyłości dzieci. Wielu uczniów ma zwolnienia z wfu, aby uniknąć konieczności brania udziału w zajęciach, a na przerwach większość z nich zamiast z drugim śniadaniem, chodzi z fastfoodami, chipsami czy słodyczami.

Tenis w szkole – to możliwe!

Szkoła tenisaDlatego nasz pan dyrektor wypowiedział wojnę lenistwu uczniów i postanowił urozmaicić zajęcia wychowania fizycznego. Przede wszystkim każda klasa, chociaż raz w tygodniu miała mieć zajęcia na basenie. Poza tym, zainwestował nawet w budowę orlika z boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, a także z kortem do tenisa. Nowością miała być bowiem nauka tenisa. Nawet postawił kilka stołów do tenisa stołowego, tłumacząc, że choć to minimalna forma ruchu, zawsze jednak jest ruchem. Takimi innowacjami w szkole zajęła się nawet regionalna prasa i okrzyknięto naszą szkołę mianem szkoła tenisa w Warszawie. Jako jedyna placówka mieliśmy tak profesjonalny kort tenisowy. Rozgłos umożliwił nam nawet otrzymanie sprzętu da szkoły, dzięki któremu tenis dla dzieci był możliwy. Niedługo po tym dyrektor postanowił zorganizować turniej tenisowy zapraszając wszystkie dzieci z pobliskich szkół do wzięcia udziału. Nagrodą miała być możliwość miesięcznego wykorzystania boiska i sprzętu do tenisa za darmo. Zainteresowanie było ogromne.

 

W zawodach wzięło udział łącznie chyba dziesięć szkół. Niestety pomimo że uczniowie naszej szkoły mieli najwięcej czasu, a także najlepsze warunki na naukę tenisa, zajęliśmy dopiero piąte miejsce.

Osobom zainteresowanym nauką tenisa polecam Instruktortenisa.waw.pl – Warszawa