Z biegiem czasu kamień jest coraz częściej wykorzystywany jako surowiec służący do wykańczania wnętrza. Szczególnie często wykorzystuje się płyty z kamienia, które imitują wygląd naturalnej, niewykończonej cegły. Płytki takie są bardzo proste w montażu, a jednocześnie nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Jak wyglądają płyty z kamienia Parma?

stegu parmaObecnie na rynku budowlanym kamień jest używany przede wszystkim jako element dekoracyjny, zarówno do zastosowań zewnętrznych jak i wewnętrznych. Najczęściej sprzedaje się go w formach łatwych w montażu płytek, takich jak stegu parma. Zaletą tych płytek jest fakt, że mimo prostego montażu, mogą one skutecznie imitować wygląd naturalnej, nieobrobionej cegły. Co ważniejsze, również w dotyku przypominają cegłę, więc można mówić tutaj o bardzo skutecznej imitacji. Płytki te są od razu połączone z fugą, a ich montaż jest wyjątkowo intuicyjny – można go przeprowadzić samodzielnie. Płytki Stegu Parma są dostępne w dwóch kolorach białym, oraz najbardziej przypominającym naturalną cegłę, czerwono-brązowym. To, w jakim pomieszczeniach i jakiej ilości zastosujemy płytki jest zależne tylko od tego, jaki jest nasz pomysł na wykończenie danego wnętrza. Białe płytki szczególnie rekomenduje się do stosowania w kuchni, zaś czerwone mogą posłużyć do imitacji „ściany z cegieł” w naszym salonie czy sypialni. Płytki tego rodzaju zazwyczaj są dostępne w dwóch rozmiarach, a prosty w obsłudze kalkulator na stronie producenta pozwoli nam szybko obliczyć, ile płytek potrzebujemy.

Kamień jest świetnym sposobem na uczynienia wnętrz naszego mieszkania bardziej unikalnymi i wyjątkowymi. Dzięki temu, że płytki kamienne są bardzo proste w montażu, a ich ceny ciągle spadają, możemy ich używać bez ograniczeń w praktycznie każdym typie pomieszczenia. Dzięki takim zabiegom, ściany naszego mieszkania mogą wyglądać wyjątkowo, a jednocześnie być bardziej odporne na uszkodzenia.