Mezoterapia to jeden z najczęstszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Polega on na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych. Odbywa się to przy pomocy iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły.

Na czym polega i jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwamezoterapia igłowa wykonywana w Poznaniuniu niewielkich dawek substancji w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas zabiegu powstaje wiele małych grudek, w których znajduje się preparat, jednak po kilku godzinach znikają a substancje odżywcze zostają całkowicie wchłonięte. Nawilżamy w ten sposób skórę i pobudzamy ją do regeneracji oraz rewitalizacji. Najczęstsze części ciała, w których wstrzykiwany jest kwas hialuronowy to powieki, twarz, szyja, dekolt oraz wszędzie tam gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową elastyczność. Mezoterapia igłowa wykonywana w Poznaniu uzupełnia niedobory witamin oraz minerałów. Dodatkowo wspomagają mikrokrążenia oraz wzmacniają napięcie i elastyczność skóry, zmniejszając oznaki starzenia się. Zabiegi wskazane są dla osób, które mają zmęczoną oraz wiotką skórę. Równie doskonale sprawdzi się w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień jak i blizn pourazowych czy trądzikowych. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po wykonaniu kilku zabiegów, które powinny odbywać się cyklicznie co dwa, trzy tygodnie. Natomiast w fazie podtrzymującej raz w miesiącu. Dzięki temu efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Jak widać mezoterapia to bardzo skuteczny zabieg rewitalizujący zmęczoną i wiotką skórę. Chcąc skorzystać z tego typu zabiegów powinniśmy wybrać sprawdzony gabinet kosmetyczny. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że jesteśmy w rękach doświadczonych specjalistów.