Tkaniny PCV, to materiał wszechstronnie wykorzystywany w różnych gałęziach gospodarki. Szeroka możliwości użycia i trwałość tego materiału sprawia, iż jest on używany bardzo często. Najbardziej znane, to plandeki na samochody i obiekty. W jakich gałęziach gospodarki, budowlach czy konstrukcjach możemy spotkać tkaniny z PCV?

Używanie tkanin PCV w przemyśle i obiektach

wysokogatunkowe tkaniny pcvOprócz częstego stosowania jako plandeki samochodów ciężarowych oraz przyczep, tkaniny PCV mogą być wykorzystywane jako okrycia budowlane, chroniące plac budowy przed szkodliwymi warunkami. Kolejnym zastosowaniem jakie mają wysokogatunkowe tkaniny PCV, są wszelkie pokrowce. Mogą być mniejszych lub większych gabarytów i być stosowane na przykład jako pokrowce na maszyny przemysłowe. Oprócz tego z tkanin PCV produkuje się obicia hal i namiotów stosowanych jako zadaszenia stoisk oraz targów i imprez na świeżym powietrzu. Mniej znanym zastosowaniem tych tkanin to wkłady do basenów. Dzięki nim możemy rozłożyć ją w wybetonowanym basenie i cieszyć się zabawą w nim. Jest ot rozwiązanie efektywne i tanie. PCV i plandeki produkowane z tego materiału mogą służyć jako osłona scen i wielkich rusztowań scenicznych na koncertach i festiwalach. Wykazuje właściwości trudnopalne i znakomicie znosi duży naciąg materiału potrzebny w trakcie montażu go na wielkich rusztowaniach i stelażach scenicznych.

Inne popularne rozwiązania, które stosują PCV w swoich tkaninach, to wielkie membrany stosowane jako osłona biogazowni lub osłona plantacji roślin i grzybów, na przykład pieczarek. Wszelkiego rodzaju kotary lub przesłony stosowane w zakładach i halach produkcyjnych, przede wszystkim do wydzielania maszyn i stanowisk, także produkowane są z mocnych i odpornych na zużycie tkanin PCV.