Różne rodzaje metali są wykorzystywane do wielu różnych zastosowań. Na rynku dostępne są specjalistyczne produkty przystosowane do pracy w trudnych warunkach, w otoczeniu kwasów, soli czy tez w wysokich temperaturach. Do grona bardzo praktycznych produktów wysokiej jakości zalicza się między innymi materiał określany często nazwą Alloy 400.

Najważniejsze cechy stali Alloy 400

stal alloy 400Wysokiej jakości materiał znany na rynku jako stal Alloy 400 to w rzeczywistości stop niklu i miedzi, który posiada wiele istotnych zalet oraz praktycznych cech. Przede wszystkim stal tego rodzaju jest odporna na różne formy korozji wywołane przez słoną wodę, fluor, kwas fluorowodorowy, kwas siarkowy oraz sole alkaliczne. W związku z tym prezentowany materiał jest wykorzystywany w kolumnach z wypełnieniem, reaktorach i zbiornikach ciśnieniowych, wymiennikach ciepła, podgrzewaczach solankowych, sprzęcie do produkcji soli, itp. Oprócz tego opisywany stop wykorzystuje się do produkcji elementów pomp i zaworów czy też układów rurociągów i szpul rurowych. Warto też dodać, że jest to materiał odporny na uszkodzenia o charakterze mechanicznym czy też na szkodliwe działanie wysokich temperatur. Optymalna temperatura pracy tego stopu to 0-549 stopni Celsjusza. W takich warunkach materiał ten oferuje idealne właściwości mechaniczne. Dodatkowo warto wspomnieć, że stop ten świetnie radzi sobie w otoczeniu słonej wody morskiej.

Dzięki swoim licznym cechom praktycznym, wspomniany wyżej stop doskonale radzi sobie z różnymi zastosowaniami oraz bardzo trudnymi i nietypowymi warunkami pracy. Jego duża trwałość i odporność na działanie środków chemicznych oraz agresywnych substancji jest doceniana w wielu branżach. Znalezienie materiałów wykonanych z tego stopu nie jest problemem. Wystarczy poszukać ich w Internecie.