Kiedy zatrudniłem się w jednej z większych drukarni wielkoformatowych w moim mieście nie do końca zdawałem sobie sprawę z tego, za co będę odpowiedzialny. Stwierdziłem, że podejdę do tematu bardzo profesjonalnie i jeszcze przed pierwszym dniem w pracy czytałem dość sporo o tym, co powinienem robić na tym stanowisko.

Praca z większym formatem

drukarnia wielkoformatowa łódźCałe szczęście, że drukarnia wielkoformatowa, którą znalazłem potrafiła mi zaproponować naprawdę bardzo ciekawe warunki pracy pod okiem doświadczonych pracowników, którzy do wszystkiego podchodzą sprawnie i mogą poradzić sobie dosłownie z każdym zadaniem. Kiedy przyszedłem do miejsca jakim jest drukarnia wielkoformatowa łódź. Zauważyłem, że posiadają dużo sprzętu o znaczących rozmiarach. To od razu dało mi do myślenia, że tutaj raczej przychodzą klienci zainteresowani wydrukiem większych materiałów, na przykład banerów, czy plakatów na ścianę. Popularne są także banery drukowane na siatce, co przepuszcza powietrze, o czym dowiedziałem się praktycznie w pierwszym dniu pracy. Pracownicy podchodzili do mnie z taryfą ulgową, a praca w drukarni wielkoformatowej wiedziałem, że będzie mi się podobać ze względu na różnorodne zlecenia od klientów. Praktycznie każdy dzień wyglądał zupełnie inaczej, dlatego jak najbardziej podchodziłem do tego tematy entuzjastycznie. Takie podejście sprawiało, że mogłem realizować różne czynności każdego dnia, tym samym ucząc się nowych rzeczy.

Drukarnia wielkoformatowa każdego dnia obsługiwała innego klienta, jednak faktycznie czasem zdarzało się taki klient, że trzeba było do niego podejść bardzo indywidualnie. Raz nawet klient miał tak angażujące zamówienie, że musieliśmy przez kilka dni całą firmę realizować jego zamówienie, jednak było warto i koniec końców wystawił o nas pozytywną opinie.