Obecnie bardzo modnym sposobem dodatkowego wynagrodzenia pracowników stały się przeróżnego rodzaju kursy i szkolenia. Wyczuwając tą niszę na rynku powstało bardzo wiele firm, które w swojej ofercie ma właśnie takie usługi. Najbardziej znane są szkolenia językowe, ale postanowiliśmy sprawdzić co jeszcze możemy zaproponować podwładnym.

Kurs angielskiego czy certyfikat Excela?

angielski dla firmNiezależnie od tego na jakie szkolenie się zdecydujesz, musisz pamiętać o tym, że dla Ciebie to jest zawsze inwestycja, która prędzej czy później ci się zwróci. Dodatkowo, twój pracownik poczuje się doceniony, ponieważ być może sam nigdy by się nie zdecydował sam w nie zainwestować ani swojego czasu ani środków finansowych. Pytanie tylko, które szkolenia wybrać. Dobry rozwiązaniem jest zawsze angielski dla firm, czy też kurs innego języka. Coraz częściej zdarza się nam współpracować z zagranicą – dlatego warto zacząć od angielskiego. Niemniej jednak warto popatrzeć również na potencjał naszego zespołu – może się okazać, że kurs językowy będzie zbędny, ponieważ każdy zna na przykład angielski, ale ponieważ firma pracuje na excelu, czy też jakimś programie graficznym – być może warto zainwestować w tego typu kursy. Tak gdzie są zespoły sprzedażowe – zawsze przydadzą się kursy z negocjacji, efektywnej sprzedaży. Jeśli twoja firma jest rozbudowana pod względem struktury – są kierownicy, dyrektorzy – zainwestuj w szkolenia menedżerskie. Fajnym rozwiązaniem jest potraktowanie wszystkich stosunkowo indywidualnie i np. połączenie w małe grupki. Cześć szkoli się z programów – bo na nich pracuje, część z technik sprzedaży – bo współpracują z klientem zewnętrznym i tak dalej. Możliwości jest wiele – wystarczy poświęcić trochę czasu aby dobrać szkolenie do potrzeb i możliwości.

Podsumowując, niezależnie od tego jakie szkolenie wybierzemy, najważniejszą rzeczą jest, aby nasi pracownicy byli zadowoleni – wtedy będą lepiej i efektywniej pracować a to przełoży się na zysk naszej firmy.