Osoby starsze i niepełnosprawne często zamykają się we własnych czterech ścianach i mają nikły kontakt z otoczeniem. Wychodzą z domu jedynie na zakupy i do lekarza, nie utrzymując stałych kontaktów społecznych.

Dla kogo jest turnus rehabilitacyjny?

turnusy rehabilitacyjne CiechocinekKażda starsza osoba, która jest ubezpieczona w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, może liczyć na nieodpłatną pomoc lekarską. To nie tylko wizyty u lekarzy specjalistów, ale także specjalna rehabilitacja i turnusy, na które mogą być wysyłane osoby w podeszłym wieku i z orzeczonym stopniem o niepełnosprawności. Turnusy rehabilitacyjne Ciechocinek organizuje od wielu lat i co roku przybywają tu seniorzy z całej Polski. Pobyt w Ciechocinku trwa przynajmniej czternaście dni, w trakcie których pacjent jest pod stałą opieką lekarzy. Każda osoba jest zakwaterowana w komfortowym pokoju dwuosobowych z własną łazienka i dostępem do balkonu. Dla pacjentów obłożnie chorych, są dostępne specjalne łóżka szpitalne, które dodatkowo są mobilne, więc chora osoba nie musi cały czas przebywać w pokoju. W trakcie rehabilitacji kładziony jest nacisk na rozwój fizyczny i psychiczny. Wszyscy uczestnicy turnusu są aktywizowanie społecznie i zachęcani do wchodzenia w interakcję z innymi uczestnikami. Zajęcia prowadzone przez specjalistów, są dostosowane do wymagań pacjentów i są prowadzone w niewielkich grupach liczących po około dwadzieścia osób. Rehabilitacja może być prowadzona na siłowni odpowiednio dostosowanej, basenie, lub sali gimnastycznej.

Pobyt w Ciechocinku ma zbawienny wpływ na większość odwiedzających to miejsce osób. Pacjenci mogą korzystać z kąpieli solankowych, borowinowych i licznych inhalacji, mających na celu dotlenienie całego organizmu. Miejsce na turnusie możemy samodzielnie wykupić, albo skorzystać z dofinansowania.