W większości miejsc publicznych mamy punkty gdzie możemy wyrzucać wszelkiego rodzaju śmieci. Ustawione w niedużej odległości od często odwiedzanych miejsc pozwalają pozbyć się niepożądanych odpadów. Czy jednak zawsze korzystamy z dobrodziejstw ich bliskiego umieszczenia? Nie do końca tak to się odbywa. Efektem tego są brudy wokół takich miejsc pokazujące jak trudno nam wykonać tak prostą czynność jak trafienie do kosza.

Gdzie znajdziemy kosze?

kosze parkowe  Rozmieszczenie tego typu pojemników można najczęściej zauważyć przy najbardziej ruchliwych ciągach komunikacyjnych. Wraz ze wzrostem konsumpcji wzrasta ilość wyprodukowanych przez człowieka odpadów śmieciowych. W miejscach przez które przewija się spora ilość osób zachodzi duże niebezpieczeństwo ich zaśmiecania. W parkach, na skwerach i na terenach zielonych można znaleźć między innymi kosze parkowe. Rozmieszczone na określonym obszarze zielonym pozwalają zabezpieczyć odpowiednio ten teren przed jego zaśmiecaniem. Muszą one być odporne na różne warunki atmosferyczne, opady deszczu, korozję, wykonane często ze stali nierdzewnej. Powinny stanowić efektowną dekorację przestrzeni z dobranym odpowiednio kolorem. Podobne do spełnienia warunki mają kosze na śmieci umieszczone w centrum miasta czy na przystankach komunikacji miejskiej. Umieszczone tam kubły mogą się różnić kolorystyką odpowiednią do danego miejsca jak i rodzajem materiałów z jakich są wykonane.

 Ogólną zasadą jaką trzeba przyjąć jest wykorzystanie koszy na śmieci do ich właściwego celu. Warto zwrócić uwagę na to aby nasze odpadki nie znajdowały się poza nim. Korzystajmy z możliwości pozbycia się odpadów w odpowiednich miejscach do tego przeznaczonych. Nie zachęcajmy innych aby nie dokładali starań o czystość naszych miast i  lasów.