Jako przedstawiciel handlowy w swojej firmie miałem na prawdę dużo pracy. Tam czekała na mnie masa obowiązków. Na dodatek byłem odpowiedzialny za pozytywne relacje ze stałymi klientami. Prowadziłem również szkolenia dla młodych pracowników i uczyłem ich najlepszych technik sprzedaży naszych produktów.

Próbka reklamowa naszych silikonów 

Silikon lityTo nie było łatwe zadanie, ponieważ nie każdy się do tego nadawał, a ja musiałem to zweryfikować. Ostatnio wśród naszych produktów pojawiły się silikony. Szef stwierdził, że należy celować do tych największych odbiorców czyli zakładów zajmujących się przemysłem. Oczywiście stałe lub hurtowe kontrakty zapewniłyby nam płynność finansową. Jednak aby ktoś chciał z nami współpracować trzeba było się wykazać ogromnymi zdolnościami handlowymi. Oczywiście ja długo się do tego przygotowywałem. Nasz silikon lity miał spore zastosowanie i na pewno świetnie sprawdziłby się w różnego rodzaju branżach. Na dodatek mieliśmy mechaniczny system cięcia dzięki czemu można było go dostosować do różnego rodzaju powierzchni. Uznałem, że duże firmy na pewno zainteresowałyby się takim produktem jednak trzeba było wiedzieć które. Nasz silikon nie był drogim produktem dla zapewniał świetną jakość. Będąc przedstawicielem handlowym przygotowywałem zestaw reklamowe dla najważniejszych klientów aby mogli go sprawdzić. Dzięki temu sami zauważą jego mocne i słabe strony. Nie byłem człowiekiem, który wciska coś komuś na siłę. Jednak taka próbna paleta naszego silikonu powinna zrobić swoje.

Na dodatek przygotowywałem katalog ewentualnych produktów do sprzedaży. Chciałem wykorzystać potencjał jaki daje dzisiejszy rynek i stworzyć dobrą reklamę dla naszej firmy. Miałem nadzieję, że nie długo uda mi się podpisać bardzo obiecujący kontrakt.