Ogrodzenie naszych posesji to bardzo ważna sprawa ponieważ ogrodzenie uchroni nas przed ewentualnymi włamaniami czy biegającymi bezpańskimi psami. Posiadając ogrodzenie nieodłącznym jego elementem jest brama wjazdowa. Dla wielu z nas jest to bardzo kłopotliwe jeśli przed każdym wyjechaniem z podwórka konieczne jest ręczne otwieranie bramy oraz jej późniejsze zamykanie.

Najlepsze automaty do bram

automat do bramy skrzydłowejW związku z problemem, o którym wspomniano we wstępie zaczęto produkować urządzenia, których zadaniem jest zautomatyzowanie procesów otwierania i zamykania bram. Urządzeniem tym jest automat do bramy skrzydłowej. Jest to małe urządzenie elektryczne, którego działanie docenia każdy posiadacz samochodu oraz bramy, którą do tej pory musiał otwierać ręcznie. Nowoczesne systemy napędowe do bram umożliwiają ich otwarcie z użyciem pilota, który możemy podpiąć do kluczyków samochodowych. Najczęściej bywa tak, że bramy po kilkunastu sekundach samoczynnie się zamykają więc wyjeżdżając z posesji nie musimy zaprzątać sobie głowy zamykaniem bramy. Dodatkowym ułatwieniem jakie jest wbudowane w napędy do bram jest to, że wiele z modeli posiada fotokomórkę, która steruje napędem wówczas gdy zostanie zarejestrowany ruch. Jest to bardzo przydatne wówczas gdy zatrzymamy się w bramie wjazdowej. Fotokomórka nie pozwoli wówczas na jej automatyczne zamknięcie przez co uchroni lakier naszego samochodu. Nowoczesne napędy posiadają dodatkowo zamek bezpieczeństwa pozwalający otworzyć bramę w razie awarii.

Do bram dwuskrzydłowych stosuje się automaty zbudowane z dwóch siłowników, których działanie jest ze sobą zsynchronizowane. O wiele łatwiej wygląda to w przypadku bram przesuwnych ponieważ tam występuje jeden siłownik oraz sterownik, który nim zarządza. Tak czy owak bramy otwierane automatycznie są bardzo dużym ułatwieniem dla każdego kierowcy.