kołowrotek karpiowy

Przygotowywanie się na wyprawę związaną z takimi rybami jak amur czy karp mogą być wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonego wędkarza. Tutaj liczy się wybranie odpowiedniego łowiska, przygotowanie techniczne, umiejętności oraz jak zawsze odrobina szczęścia. Połów ryb jest bardzo nieprzewidywalny i czasami wyprawa może okazać się wielką niewiadomą.

Odpowiedni sprzęt wędkarski na karpie i amury

kołowrotek karpiowyJest to zależność, która trzyma w napięciu i zachęca śmiałków do wypróbowania swoich sił. W przypadku tak walecznych ryb jakimi są amury oraz karpie warto postawić na wytrzymałą wędkę. Już na samym poziomie zakupu warto kierować się przeznaczeniem sprzętu. Wielkim pomocnikiem w takich przypadkach jest kołowrotek karpiowy. Takie modele zazwyczaj odznaczają się o wiele większą wytrzymałością. Dodatkowo umożliwiają dalekie rzuty. Jest to przydatne w momentach kiedy znajdujemy się na zalanej główce bądź wędkujemy w trudno dostępnym miejscu. Kołowrotek powinien być również przystosowany do ciężkości i rodzaju naszej wędki. Razem powinien tworzyć integralną całość, która się uzupełnia. Jednak taka inwestycja połączona z przeznaczonymi na karpie zanętami oraz przynętą może okazać się strzałem w dziesiątkę. Kołowrotek może stanowić dodatkowe obciążenie dlatego świetnym uzupełnieniem będzie zaopatrzenie się również w podpórkę. Ona zapewni nam lepszy komfort na stanowisku i sprawi, że będziemy mogli skupić się na obserwacji spławika.

Nie którzy decydują się na szeroki rozstaw wędek i wtedy poruszają się nad wodą. Stabilna podpórka, która utrzyma już samą sobie ciężką wędkę wraz z karpiowym kołowrotkiem będzie najlepszym pomocnikiem. Do tego solidna siatka oraz podbierak. W przypadku ciężkiego amura i karpia może skrócić naszą walkę i zabezpieczyć przed ucieczką ryby tuż przy brzegu.