
W dzisiejszych czasach każdy wykonuje we własnym zakresie dezynfekcję pomieszczeń mieszkalnych czy wszelkich powierzchni na co dzień użytkowanych. Temu samemu zabiegowi, tylko że w nieco innej formie są poddawane miejsca publiczne.
Jak działa metoda zamgławiania?
W domowych warunkach do odkażania używamy ogólnie dostępnych detergentów, które skutecznie likwidują bakterie z naszego otoczenia. Można też skorzystać z generatora ozonu, który może zdezynfekować powietrze, wszelkie przedmioty i materiały znajdujące się w ozonowanym pomieszczeniu czy nawet ściany i podłogi. Jednakże najskuteczniejsze jest zamgławianie dezynfekcja tą metodą może być wykonywana wyłącznie przez specjalistyczną firmę. W ten sposób można odkażać prywatne mieszkania, zakłady pracy, hale przemysłowe, szpitale czy środki komunikacji miejskiej. Podobnie jak w przypadku ozonu, odkaża się powietrze, wszelkie powierzchnie i przedmioty oraz ściany i sufit. Jednakże forma zamgławiania jest nieco bardziej skuteczna niż ozon, ponieważ sucha mgła szybko dociera w każdy zakątek i na długo pozostaje w danym miejscu, przez co skutecznie dezynfekuje. Do zamgławiania przeważnie wykorzystuje się takie substancje jak nadtlenek wodoru, który jest rozprowadzany przez silny podmuch powietrza z generatora. Przy wykonywaniu takiego zabiegu, pracownicy firmy dezynfekującej mają na sobie specjalne kombinezony i maski, ponieważ przebywanie w takim pomieszczeniu w trakcie odkażania jest niebezpieczne. Z powodzeniem ta metoda może być alternatywą dla ozonowania.
Częstotliwość wykonywania takiej usługi może być dowolna. Jest ona uniwersalna i bardzo skuteczna, dlatego też tak często wykorzystywana przez osoby indywidualne i państwowe placówki oraz urzędy. Jej cena zależy od wielkości powierzchni pomieszczeń.